10 Eylül 2020 Perşembe

Sonsuz Ark Uyarıyor: Bilim Kurulları Diktatörlüğü'ne Hayır

DUYURU

Sonsuz Ark/ Evrensel Çerçeveye Yolculuk


 1. Covid-19 viral bir salgındır; ABD'li ve Çin'li uzmanlarca laboratuvarda üretilmiştir, 2018'de altyapısı tamamlanmıştır.
 2. Covid-19 salgınına karşı tedbirlerin başında temizlik, beslenme alışkanlıkları geliyor.
 3. Covid-19 salgınının öldürme oranı Türkiye'de %2.3, dünyada %3.3'tür.
 4. Covid-19 salgınına yakalandığını bilmeyen insanların %97, 7'si (dünyada %96,7'si) yaşıyor.
 5. Covid-19 insanların maske takmasını, hayatlarının ellerinden alınmasını gerektirmiyor.
 6. Nasıl başladığı, nasıl bulaştığı, nasıl tedavi edileceği bilinmeyen Covid-19 salgını yüzünden Maske takmayan insanlara kanuni zorlama yapmanız en temel insan haklarına aykırıdır.
 7. Test sayısını arttırmanız anlamsızdır ve bunun insanları baskı altında tutmak isteyenlerin yeni bir insan tipi üretmesinin ilk aşaması olduğunu bilmiyorsunuz.
 8. Covid-19 aşısı, mutasyonlar ve farklı hastalıklara neden olma ihtimali yüzünden imkansızdır, küresel aşı koalisyonlarından uzak durulmalıdır. İlaç bulmalısınız.
 9. Dünya'ya bu salgını bela edenlerin Bilim adamları olduğu gerçeği ortada iken, insanların özgürlüklerini ellerinden almak için Bilim Kurullarını sınırsız yetkili yaparak dünyayı bir bilim diktatörlüğüne dönüştüremezsiniz.
 10. Biz, bizi yönetmeleri ve bilimsel bir diktatörlük üretmeleri için Bilim Kurullarını seçmedik, iktidarı onlara devredemezsiniz. Son kararı verecek olan hükümettir, hükümet Bilim Kurulları'nın birbiriyle çatışan önerilerine karşı sınırsız bir itaat duygusu ile tavır alamaz.
 11. Covid-19 Salgını Bilim Kurullarının ürettiği korku ve panikle yönetilemez, -yönetilemediği Çin'de, ABD'de, İtalya'da, İspanya'da, Fransa'da, İran'da ve İngiltere'de açıkça görülmüştür- sakin ve soğukkanlı bir strateji ile yönetilir.
 12. Covid-19 salgını ile ilgili sorgulamalar ve akıl yürütmeler Komplo Çözücü Teoriler olarak ciddiye alınmalıdır. Çünkü Covid-19 insanlığa kurulmuş bir komplodur. Bu Komplo'nun inkâr edilemez sonuçları ortadadır; Nefes alma, bireysel ve toplumsal temas ve hareketliliklerle ilgili özgürlüklerin ve seyahatlerin kısıtlanması, en temel özgürlüklerin engellenmesi için polisiye tedbirlerle birlikte para ve hapis cezaları dahil yasal tehditlerin artması, en temel insanî hakların kullanılmasının yasaklanması, ibadethanelerde ibadetlerin yasaklanması ve sonrasında kısıtlanması, insanların eğlenme haklarının ellerinden alınması, eğitim hakkının kısıtlanması, muhtemel bir aşı zorunluluğu gibi. Diktatörlükten başka bir şeyi hatırlatmayan Bilim Kurullarının tutarsız kararları dolayısıyla insan hakları sonsuza dek kısıtlanamaz...
 13. İnsanların 'Nefes Alamıyorum' diyerek maskeyi, aşıyı, süresi belirsiz ya da süresiz kısıtlamaları reddetme haklarına saygı duymayan hiçbir yaklaşım demokratik, insanî ve ahlakî değildir. Covid-19, insanlığa bunları yaşatacak güçte bir salgın değildir. Biyolojik silah olarak üretilen virüsleri kontrol edecek bir sistem yoktur; insanların savunmasız bırakıldığı bu tür tehditlere karşı tedbirler alınmamakla beraber insanlar hayattan koparılmaktadır ve Küresel şirketlerin kontrolüne bırakılmaktadır.

İlânen duyurulur.

Sonsuz Ark

Seçkin Deniz, 10.09.2020, Sonsuz Ark

Seçkin Deniz Yayınları


Sonsuz Ark'tan
 1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
 2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
 3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark manifestosuna aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.
 4. Sonsuz Ark Yayınlarının Kullanımına İlişkin Önemli Duyuru için lütfen tıklayınız.

2 yorum :

Unknown dedi ki...

Sonsuz Ark in uyarisina katilmakla beraber, bahsedilen her madde hakkinda kucuk yorumlari mi da paylasmak isterim.

1- Covid-19 gibi salginlarin hangi ulke uzmanlarinca cikarildigi tam olarak bilinmemektedir cunku bu tip calismalarda milletler, devletler ve ulkeler gorunecek sekilde yer almazlar. Bugun dunyada yasanilan salgin ve hastaliklarin, sinir tanimayan, kurallari belirleyerek hukum surmek isteyen, coklu uluslardan yuzlerce binlerce insanin calistigi ama dumenini tek bir elin yonettigi uluslararasi sirketlerin urunu olduguna inanmaktayim.
2- Covid-19 a karsi tedbir olarak, temizlik, beslenmenin yanind,a duzenli gece uykusu, gunde en az 20 dakikalik aerobik yuruyus ya da fiziksel calisma aktivitesi, ve moralinizin yuksek olmasi (virusten korkmamak) ni ekleyebilirim.
3- covid-19 un oldurma oranlari su an icin stabil olmayip her ulkede er an degissede, sunu belirtmek isterim, bu virus henuz dunya genelinde ortalama 290-650 bin kisinin olumune neden olan grip virusu kadar bile etkili degildir. Ilerleyen yillarda artik her sene bu virus te grip virusu gibi olumlere neden olacaktir ama Dunya Saglik Orgutu verilerine gore grip su an icin bu virusten daha tehlikelidir.
4- Cogu insan, yuzbinlercesi, Covid oldug halde semptom bile gostermemistir. Semptom gostermedigi icin moral motivasyon ve korku da olmamakta ve insna bagisikligi cok daha kolay bir skwilde viruus haberimiz bile olmadan yenmektedir.
5-Maske takmak, sadece kisinin kendini koruma amacli tedbir amacli bir uygulamasidir, ancka bunun bir otorite tarafindan dayatilmasini dogru bulmuyorum. Damlacik yolu ile bulasan virusler ancak cok yakin karsilikli temaslarda vucut sivilarina maruz kalininca bulasik olmakta, o yuzden bunu bilen insanlar gerektigi yer ze zamanlarda maske takabilir ancak her zaman ve er yerde zorunlu olarak degil.
6-Kanuni zorlama yolu asla hic bir zaman yoneltici ve egitici ve sonuca giden bir tutum degildir.
7- Test sayisini, pozitif vaka sayisini hergun paylasmak toplumda korku ve panik yaratmakta, insanlarin bagiiskligini dusurmektedir.
8- virusler icin gelistirilen asilar maalesef stabil olmadiklari icin, hem bosa giden bir emek, masraf hem de riskli bir acil durum eylemidir. Ilac gelistirmek, bagiiskligi artirici guclendirici yasam sekileri ve aliskanliklari belirleyip kaandirmak daha mantikli ve cozum odkali olacaktir.
9- Maalesef etik duvarini asan bilim insanlarinin urunleri dunyayi yok ederken geri kalan bilim insanlari da bu cokuntuyu duzeltmeye calismaktadir. Ben kendi ulkemde bilim kurullarinin konuya ehil insanlardan olusmadigini, ve hatta ulkemdeki sozde bilim insanlarinin buyuk cogunlugunun bilim ve bilimsel kultur ile yakindan uzaktan alakasinin olmadigina tanik olmus biir olarak, bilim kurullarinin diktatorluge evrisen karar ve uygulamalarina katilmiyorum.
10- Bugune kadar ulusal medya araclarinda bile birbiriyle ortusmeyen, birbirini yalanyalan ve uzmanlik alanlariyla yakindan bile ilgisi olmayan sozde bilim kurul uyelerini cok dinledik, gorduk ve toplum bile artik tahammul etmiyorken, hukumetlerin bu nokyada sessiz kalmalarini anlayamiyorum.
11- strateji konusunda kesinlikle bu duyurunun onerisjne katiliyorum. bugun testi pozitif cikan bir vatandas, olucek miyim diye virus korkusundan olmektedir. Onceden allah korkusu, olum korkusu vardi simdi hepsi gitti, ve sadece virus korkusu var. Diyanet bile bu kadar korkuyu yillarca kendi insanina veremedi.
12- Insan haklari konusunda yasanilan bu tradejiye yapilan duyuruyorumuna katiliyorum.
13- Virusler hem molekuer biyolji ve genetikte bir arac olmakla birlikte hem de biyolojik bir silah olarak ta dizayn edilebilmektedir. bu noktalari bilen, goren ve tedbir alacak olan ne bilim insanimiz ne de yoneticimiz vardir. boyle durumda bizleri hayattan kopararak kuresel seviyede oestirieln ruzgarin yaptirimlarina maruz kalmaktayiz ve boylelikle bile bahsi gecne kuresel sirketlerin bir kobayi durumuna gelmekteyiz. bunu fark etmek bilinc ister ve bu blinci gosteren Sonsuz Ark a duyurusundan dolayi hem tesekkur ediyor hem de destekliyorum. saygilar selamlar (seyit)

Seçkin Deniz dedi ki...

Katkılarınız için teşşekkür ederiz.... Seçkin Deniz

Seçkin Deniz Twitter Akışı