26 Kasım 2015 Perşembe

SA2094/ Sonsuz Ark-YD-20: Neşe Kutlutaş Hanımefendi'ye Teşekkür

"Her bir yazıyı yayına hazırlarken, ince ve zarif bir ruhun nasıl işlediğine şahit oldum."


Zaman nasıl da çabuk geçiyor, diye başlarken aslında kimin için çabuk, kimin için yavaş geçtiğini de düşünmekten kendimi alamıyorum. Neşe Kutlutaş Hanımefendi'nin geçen hafta 87. ve sonuncu yazısını yayınladığımda, bu hafta, onun günü olan perşembe gününde bir teşekkür yazısı yazmayı planlamıştım. Şükür ki; şu anda bu teşekkür yazısını yazıyorum, ancak aynı zamanda da bir dosttan ayrı kalmanın hüznünü yaşıyorum. 

Keşke yazmaya devam etseydi, ama ona ulaşıp "Yazacak mısınız?" deme cesaretini -sağlığı nedeniyle- kendimde bulamadım. En son Diriliş Postası'nda birkaç yazısını okumuştum. Sonra da rastlamamıştım başka yerde yazılarına; keşke yazsa, yayınlasak da yayınlamasak da okusak.

Sonsuz Ark olarak, 27 Aralık 2013 Cuma günü yayınlamaya başladığımız SA509/KY9-NK1: Siz Bir Avuç Korkaksınız! başlıklı ilk yazısından sonra 19 Kasım 2015 Perşembe günü blogundaki son yazısı olan SA2061/KY9-NK87: Arkadaşım Oruç'a kadar tam 87 yazısını yayınladık.

Her bir yazıyı yayına hazırlarken, ince ve zarif bir ruhun nasıl işlediğine şahit oldum. O ruhun acımasız bir hastalığın pençesinde nasıl büyük bir direniş ve imanla sorunlarını tek tek aştığına bütün samimiyeti ile şahit oldum. Kibirden uzak bu değerli kalemin inceden inceye işlediği hastalık sürecinin, benzer hastalığa yakalananlara en azından rehberlik yapmasına yardımcı olacağına olan inancına destek olmak istedim, okurken hep şifa bulması için dua ettim. Umarım uzun ve sağlıklı bir ömür vermiştir Allah ona.

Tiffany'de Kahvaltı etiketini aynı hastalıktan muzdarip olmuş Audrey Hepburn'un başrol oynadığı sinema (uyarlanmış roman) filminden aldığını yazmıştı Neşe Hanım... Onlarca Audrey Hepburn fotoğrafı kullandım yayınlarda. Çok renkli, çok değerli bir kompozisyonla anlattığı hikaye gerçek bir hikaye, kendi hikayesi. 

Kısa birkaç cümlelik özgeçmiş istediğimde, "'Kalbi dünyanın bütün mazlumlarıyla beraber' yazın!" demişti bana. "Belki çok iddialı ve kibirli gibi duruyor ama Allah'a şahitliğimi götürmek istiyorum."

Beni Twitter'da takibe aldığı ana kadar henüz tanımadığım bu değerli insanın, dikkatimi çeken paylaşımları sonrası yaptığım teklif şöyleydi:

"Selamlar... Sonsuz Ark'ın konuk yazar kadrosu zenginleşiyor... parasız pulsuz yazıyoruz, katılmak isterseniz bekleriz:)"

Verdiği cevap  da şöyleydi:

"Ve aleyküm selam, şeref duydum. ancak sağlığım pamuk ipliğine bağlı anım anımı tutmuyor." 

Biraz sonra blogunda yayınladığı yazıları yayınlama konusunda 'Hayra vesile olsun' amacıyla anlaşmıştık ve ben ilk yazısını yayınlamıştım.

Neşe Kutlutaş Hanımefendi'ye şahsım, Sonsuz Ark ve okuyucularımız adına teşekkür ediyor, kendisine ve ailesine sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum. Allah merhametini ondan esirgemesin.

Okumak için lütfen tıklayınız:

Neşe Kutlutaş Yazıları

Neşe Kutlutaş Kitapları

 Neşe Kutlutaş'ın Duası
Seçkin Deniz, 26.11.2015, Sonsuz Ark, Yayın Dünyası'ndan, Teşekkür


Seçkin Deniz Yazıları

Seçkin Deniz Twitter Akışı