25 Temmuz 2018 Çarşamba

SA6548/KY56-HS19: Satanist Blavatsky, Gandhi, Mandela, Swami, Halide Edip, Fabian Society, Cinnah-FETO, İkbal, Teozofi, Rothschild, Ağa Han

Sonsuz Ark'ın Notu:
Adem'in bildiklerini bilseydik, neler değişirdi bilmiyoruz, ama en azından ondan günümüze dek Allah tarafından dünya ve ahiret mutluluğumuz için gönderilen tek din olan İslam'ın aslında tam olarak ne olduğunu çok iyi bilirdik. Evet, tahrif edilmesine Allah'ın izin vermediği Hakiki İslam'ın anlatıldığı son kitap Kur'an var elimizde, ancak onu da küfrün, yani zulmün, yani karanlığın en vahşi, en şeytanî yetenekleri ile okunmaz, anlaşılmaz diyerek, önceki kitaplar gibi insandan uzaklaştırdılar. Gönderilen peygamberleri yalanlayanlar, öldürenler kim idiyse onlar hep birbirlerine şeytanın yolunu öğrettiler binlerce yıl, biz Adem'in bildiklerini bilmemekle büyük bir zaaf içerisinde onların bize ne yapmayı tasarladığını fark etmekte çok zorluk çektik, halen de çekiyoruz, ama aramızda iğne ile kuyu kazar gibi çalışan ve akleden samimi insanlar da var ve aramızdan birileri şeytanın yolunda çalışıp çabalayanların birbirleri ile ilişkilerini görebiliyor artık ve anlatmaya çalışıyorlar. Aşağıdaki yayında, maksadı bu zemin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Seçkin Deniz, 25.07.2018* Bu topraklarda, bırakın Gandhi'ye güzelleme yapılmasını, Gandhi gerçek bir müptezel olarak anılmadıkça yeni Gandhi'ler türemeye devam eder..
 

* FETO'nun kurtarıcı mesih olması senaryosu ne ise Gandhi'nin Mahatma olma senaryosu da odur.* Tekrar okuyanlar kusura bakmasınlar ancak Gandhi bu coğrafyada hakkettiği müptezel muamelesini görene kadar tekrar tekrar yazmak zorunluluk.

* Hala süregelen tartışmalar ve analizler konuyu kavramaktan çok uzak... Gelenekli inanç toplulukları ve modern inanç toplulukları gibi ayrımlara ve karşılaştırmalara bile gitmeye çalışıyoruz.. Kolay gelsin, iyi boğulmalar..

* Nelson Mandela’nın kim olduğunu anlayanlar var; Mahatma Gandhi’nin de gerçekten kim olduğunu anlayanlar gibi.

Nelson Mandela: Neden genç Güney Afrikalılar onun satıldığını düşünüyor?/ BBC

* Gandhi, Hindistan'ın geleceğinin tartışıldığı 2.Yuvarlak Masa Toplantısı sonrası Hindistan'ın bağımsız olacağına sevinen İngiliz hayranlarıyla..


* Gandhi'yi anlamayan İngiliz üst aklını falan anlayamaz... Gandhi birilerini anlamak için iyi bir turnusoldur.. (Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi lideri Mahatma Gandhi'nin doğumunun 150. yıl dönümünde küllerinin bir kısmının çalındığı ortaya çıktı. Ülkenin iç kesimindeki Madhya Pradeş eyaletinde Rewa şehri emniyeti, Bapu Bhawan Anıtı'nda 1948 yılından bu yana tutulan Gandhi'nin küllerinin bir bölümünün hırsızlar tarafından çalındığını doğruladı. Hırsızların ayrıca Gandhi'nin fotoğrafı üzerine yeşil boyayla "hain" yazdığı belirtildi. 03.10.2019, Euronews)

* Gandhi'nin Hindistan'ı parçalamak üzere hazırlandığı G.Afrika Johannesburg'daki ofisinde Tolstoy, İsa-Mesih, Annie Besant resimleri asılıydı.

* 11 Eylül 1893'te "Parliament of World's Religions"ın en popüler konuşmacısı Hinduizm'i anlatan Swami Vivekananda idi.

* Tek dünya dini hedefine yönelik çalışmalarda önde gelen isimlerden olan Swami 1900 Ekim'inde İstanbul'a gelmişti.

* Swami 31 Ekim 1900'de Üsküdar Amerikan Kız Lisesi'nin şapelinde Pere Hyacinthe ile birlikte konuşmalar yapmıştı..

* Pere Hyacinthe özellikle 3 semavi dinin birleştirilmesini hedefleyen önemli isimlerden biriydi..

* Her iki konuşmacıyı da hayranlıkla dinleyen biri vardı..O da okuldaki tek Türk öğrenci olan Halide Edip Adıvar idi.

* Swami hayranlığı daha sonraki dönemlerde Halide Edib'i Hindistan'a sürükleyecek, Halide Edip orada konferanslar verecekti..

* Bu konferansların birinde Gandhi de dinleyiciler arasındaydı..

* Gandhi'nin bir dönem hapis(?) tutulduğu Haşhaşi İsmailiye tarikati lideri 3.Ağa Han'ın Hindistan Pune'deki Sarayı..


* Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah ile Gandhi Hindistan'ı parçalayarak büyük bir iş başardılar.


* Gandhi'nin manevi evladı(?) Indira Gandhi'nin de Bangladeş'in Pakistan'dan ayrılmasına katkıları büyüktü.

* Fabian Society'nin kurulduğu tarihte Gandhi İngiltere'de idi..

* "Yemin ederim ki dünyanın bütün toprakları bir tek insandan daha değerli değil" diyen de Gandhi, 2.5 milyon Hintli'yi İngiltere emrinde hiç bilmedikleri coğrafyalarda savaşa sokan da Gandhi..

* Gandhi, Pagan TRINITY'si olan Absolute, Spirit, Matter'i ve Hristiyanlıktaki TRINITY'i şöyle anlatıyor:


"Bu üçleme kendisini bir bütün olarak çözüyor, - düşünce dünyası kadar eski bir doktrin- İskenderiye okullarındaki bazı ilk Hristiyanlar tarafından Baba`ya ya da genetik ruhu oğluna ya da maddeye; insana ve Kutsal Ruh`a; maddesiz ruh ya da Mısır`ın piramitlerinde bulunarak bugüne gelmiş bir fikir olan eşkenar üçgenin zirvesi fikri benimsenmiştir."

* Gandhi'ye meşhur "Mahatma" (yüce Ruh) lakabını veren Annie Besant... Satanist Blavatsky'den sonra Teozofi Cemiyeti'nin Başkanı olan ve Kadın Farmason Locasını kuran Annie Besant:


* Satanist Blavatsky'den sonra Teozofi Cemiyeti başkanlığı yapan Annie Besant Fabian Society sözcüsü idi. (Londra'nın yeni belediye reisi Sadık Han, Fabian Cemiyeti mensubudur)

***
Sonsuz Ark'ın Notu: 1884 yılında Londra'da kurulan ve sosyalist bir toplum olan Fabian Society, Büyük Britanya'da demokratik bir sosyalist devletin kurulması hedefine sahipti. Fabianlar, devrimden ziyade evrimsel sosyalizme inanıyorlardı. Fabianizm'i kuran Anarko-komünistler, sosyalizmin bir biçimini savundukları için, merkezi olmayan bir biçimde, devletin ortadan kaldırılması gerektiğini, sosyalizmin belirgin bir şekilde merkezci ve sosyalist bir versiyonunu öne sürüyorlardı. Topluluk adını bir Roma generalinden almaktadır; Zırhlı savaşlardan kaçınan, zorlayıcı taktiklerle, daha güçlü düşmanlar karşısında nihai zaferini garantileyen Fabius Cunctator. Fabian Society'i İskoç filozof Thomas Davidson tarafından kurulduğu ve ilk üyelerinin de George Bernard Shaw, Sidney Webb, Annie Besant, Edward Pease ve Graham Wallas olduğu ileri sürülüyor. / Britannica

***
* Pakistan'ın kurucusu Cinnah Teozofi Cemiyeti'ne Blavatsky'den sonra başkanlık eden Annie Besant'a "anne" diyordu.


* Satanist Blavatsky'den sonra Teozofi Cemiyeti Başkanı olan Annie Besant ile Gandhi.. Teozofi Cemiyeti'nin mührü.* Blavatsky'den sonra Teozofi Cemiyeti başkanı olan Annie Besant'ın Kadın Farmason Locası kurmasına izin verildi.


* Blavatsky 1891'de öldükten sonra merkezi Adyar, Madras'ta olan Teozofi Cemiyeti'nin başkanı Annie Besant oldu.


* Teozofi Cemiyeti'nin 1882'de Hindistan Adyar, Madras'taki taşınacağı yer Rothschild tarafından tahsis edilmişti.


* Güney Afrikalı iki profesör (meseleyi tam kavrayamasalar da) ezber bozan yeni Gandhi kitabını şöyle tanıtmışlar:

Video için tıklayınız.

* Blavatsky'ye göre SWASTIKA en güçlü okült sembol idi ve üstün Aryan ırkını temsil ediyordu.


* Satanist Blavatsky'e göre Eşkenaz Yahudileri ve Türkler üstün Aryan ırkının günümüzdeki temsilcileri ve ataları Yecüc Mecüc'e dayanıyor. 

* G.Afrika'da iki profesör Ashwin Desai ve Goolam Vahed'in yazdıkları yeni bir kitap çıktı : THE SOUTH AFRICAN GANDHI

* Gandhi'nin Afrikalı'ların haklarını beyazlara karşı savunan biri olmayıp tersine ırkçı olduğunu yazıp ezber bozmuşlar.

* Yeni basılan ezber bozan Gandhi kitabının iki yazarından biri Ashwin Desai, Gandhi'nin ırkçı olduğunu şöyle anlatıyor:

"Gandhi Aryan kardeşliğine inanıyordu. Bu. uygar ölçekte Afrikalılardan daha yüksek beyazlar ve Hintlileri içeriyordu. O derece ırkçıydı."

* Boer Savaşları'nda İngiliz Ordu'suna gönüllü ambulans servisi veren Gandhi'ye 1915te Kaiser-i-Hind madalyası verildi.

*1876'da Kaiser-i-Hind/Hindistan İmparatoriçesi ünvanını da alan, Muhammed İkbal'in 10 sayfalık mersiye (Tears ofBlood) yazdığı KraliçeViktoria.* Boer Savaşı'ndan bir kahraman Churchill yaratmak için Churchill Boer'lere tutsak:


* Winston Churchill Gandhi'nin de görev yaptığı Boer Savaşı'nda:* G.Afrika Bambatha İsyanında Gandhi'nin gönüllü ambulans servisi ile katkıda bulunduğu İngilizler 4000 Zulu katletti.


* Gandhi Boer Savaşlarında da kurduğu gönüllü Cankurtaran Birliği ile İngiliz ordusunda görev yaptı.


* Gandhi 1. Dünya Savaşı'nda 1.3 milyon Hintli'yi gönüllü olarak Ingiliz ordusunda savaşmak üzere topladı, bunların 111.000'i savaşta öldü. 

* Gandhi 2. Dünya Savaşı'nda 2.5 milyon Hintliyi gönüllü olarak Ingiliz ordusunda savaşmak üzere topladı, bunların 243.000'i savaşta öldü.

* Muhammed İkbal 1901 yılında KraliçeViktoria'nın ölümünün ardından"Tears of Blood"adında 10 sayfalık mersiye yazmıştı. 


* İngilizleri "her kavşağı tutmuş yavşaklar" olarak gören günümüz münevverinin İkbal'in taze(!) fikirleri ile imtihanı:

* Muhammed İkbal rehberi ve yakın arkadaşı Haşhaşi İsmailiye tarikati lideri 3. Ağa Han ile Londra'da -1933
* Haşhaşiler ülkelerin parçalanmasında önemli görevler ifa etmişlerdir. Mesela Muhammed Ali Cinnah gibi..

* Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah Haşhaşi Hassan Sabbah gibi Nizari İsmailiye tarikatinden idi...

* Muhammed İkbal'in Hindistan'ın parçalanmasındaki rolü ne ise FETO'nun Türkiye'nin parçalanmasındaki rolü de odur..

* Muhammed İkbal'in 1922'de aldığı şövalye ve "Sir" ünvanını hakketmek için bir adayın başarması gerekenler:

"Şövalyelerin ünvanı kazanmak için askeri onur, bilimsel başarı, sivil başarı, ya da Birleşik Krallık’a veya kraliyete diğer paha biçilmez katkılar sağlaması gereklidir."

* Muhammed İkbal'in İngiltere'ye Cambridge'e bağlı Trinity College'a gitmeden önce okuduğu Scotch Mission College.


* Gandhi'nin Alman aşkı Hermann Kallenbach gibi Muhammed İkbal'in de ilk aşkı Almanca öğretmeni Emma Wegenast idi.


* Muhammed İkbal'in Alman sevgilisi Emma ile birlikte neşeli günler geçirdiği Heidelberg'de bir caddeye adı verildi.

* Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın 1930'larda İngiltere'deki hayatından bir kesit:

"1930’ların başlarında Cinnah, Londra Hampstead’de büyük bir evde oturuyordu, Bentley’ini süren İngiliz bir şoförü, ona hizmet eden İngiliz personeli vardı. Hintli ve İrlanda’lı olmak üzere iki aşçısı vardı ve Dina onun en sevdiği yemeğin köri ve pilav olduğunu hatırladığını söylüyor. Dina babasının onu tiyatrolara, pantomimlere ve sirklere götürdüğünü hatırlıyor."


<<<18             20>>>


Halim Selim, 25.07.2018, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Kadim Falsifiye
Sonsuz Ark'ın Notu: Halim Selim Beyefendi'nin onayıyla kendi tweetlerinden konu bazlı olarak tasnif edilmiştir. Kabala (Kabbalah) ile ilgili Sonsuz Ark yayınları için lütfen tıklayınız. Çeviriler için destek veren çevirmenlerimiz Derya Beyaz ve Tamer Güner'e de teşekkür ediyoruz.

Sonsuz Ark'tan


  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.


Seçkin Deniz Twitter Akışı