17 Haziran 2018 Pazar

SA6330/KY43-BRŞ30: Ağlamaklı Bir Gece Bu Gece

"Yağmur gözlediğim doğrudur bu gece."


Kalbini merhametle yumaya adamış bir nesildik biz. Adalet, öncelikle merhametle sağlanır diye inandık. Muhakemelerimiz hep, önce içte, dışa doğruydu. Bu yüzden ne zaman bir yanlış görsek, öne atıldık. Korkusuzca. Biz, yeryüzüne adaleti getirmeye and içmiş bir nesildik. 

Geçtikçe yıllar, bizlerden ben diyemeyenler, bir adım geri çekildik, ben diyenlerin aramızdan çıkmasından ar ederek. Biz, yaralandık. Bizim hesabımız kendimizle, başka hiç kimseyle değil, kavgamız da, kızgınlığımızda. 

Ve bizler, gönlü yıkık olanların gönlünü ancak yine kendimiz yaparız. Zira, ne bir avuntuya ne bir teselliye ne de takdire ihtiyacımız var bizim. Yerindiğimiz yerimizden, dışımıza değilse de ışığımız, içimize içimizedir. Sabrımızın da, selametimizin de kaynağı ancak bu umuttur. 

Kimse ama hiç kimse, bu yüzden, dışarıdan ses etmesin bize. Biz, kendimize yeteriz, kemirse de vicdanımızı seslerimiz, kendimizedir sözümüz.

Merhamet etmez isek, merhamet beklemeyiz.

***

Ağlamaklı bir gece bu gece. Yağmur gözlediğim doğrudur bu gece.Birsen Şöhret, 17.06.2018, Sonsuz Ark, Konu Yazar, Eksiğiyle Gediğiyle Bu Kadar

Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz

Seçkin Deniz Twitter Akışı