14 Aralık 2019 Cumartesi

SA8208/KY13-AO321: “Nerede Eski Siyasetçiler?”

"Yıllar önceydi.."Günümüz siyasetinin ve siyasetçilerinin kalitesi birçoğumuzun eleştiri konusu..

Sosyal Medyanın varlığıyla beraber kimi siyasilerin gafları, gündemdeki konularla ilgili garip sözleri kısa bir süre içinde alay konusu oluyor. Ve bu tablo üzerinden bilhassa önceki kuşaklar, “Nerede eski siyasetçiler?” diye geçmiş siyasetçilerden övgüyle bahsediyorlar.

Oysa; geçmişteki bazı siyasiler de günümüzün eleştiri konusu edilen siyasilerinden pek farklı değildi..

Yıllar önceydi..

Yerel seçim öncesi Belediye Başkan adaylarını ekrana çıkarıyordum. Bu süreçte 'kimi ulusal gazetelerin illerde yaptıkları kamuoyu araştırmaları ve bu araştırmalar üzerinden seçimi hangi adayın kazanacağıyla ilgili yaptığı tahminler' seçim programlarımın ana sorularından biri oluyordu.

Gazetenin anketine göre o gece çıkardığım adayın seçimi kazanma şansı yoktu. Bin civarındaki denek üzerinden elde ettikleri sonuca göre programa aldığım adayın hiçbir şekilde seçimi kazanma şansı yoktu..

Programımın ilerleyen bölümünde konuğuma; “Siz, kazanacağınızı iddia ediyorsunuz ama ... gazetesi sizin hiç şansınızın olmadığını yazmış” deyince konuğum yanında getirdiği bu ulusal gazeteye ateş püskürdü ve araştırmayı yapan gazetecilere şu sözlerle tepki gösterdi..

“Adnan bey, bunlar yalancı, parayla satın alınmış kişiler. Adamlar bin küsür dernekle görüştüklerini ve onların görüşlerini aldıklarını söylüyorlar, soruyorum size ilimizde bin küsur dernek nerede var? “
deyince, hem büyük şaşkınlık yaşadım, hem de gülmemek için kendimi zor tuttum..

Meğer adayımız denekle, derneği aynı sanıyormuş... Herhalde gazetenin “r” yi eksik yazdığını düşünmüş:)Adnan ONAY, 14.12.2019, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Gündem'in Düşündürdükleri

Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark manifestosuna aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı