3 Haziran 2018 Pazar

SA6249/KY1-CÇ506: Aman Efendim Fazla Sıfır Neyim Olmasın?

"Şimdi 'gelbakayımince' üfürüyor.. 10 bin öğrenci.."


'Gelbakayımince'nin üfürmelerini (vaatlerini) dinledikçe aklıma 2009 yerel seçimlerinde Antalya'da üfürükçü (Mustafa) Akaydın geliyor.. 

Bedava elektrik.. düşünün bir.. bedava.. (sahi güneş enerjisi ile çalışan örnek bir yer yaptı.. gerçi elektriğini sabancı parktan aldığı söylenir ya.. olsun:))

Sonra 100 bin işçi.. neyse bu üfürmelerle belediye başkanı oldu Akaydın.. iyi de üfürmelerden bizim payımıza düşen festivaller oldu..

Bir tv. programında telefonla bağlanan genç kız başkana şöyle dedi:

"Sayın başkan.. bize 100 bin işçi vaadinde bulundunuz.. seçildikten bir yıl sonra belediyeye geldik.. bize burası iş bulma kurumu değil.. dediler.. ne zaman 100 bin kişiye iş vereceksiniz?' 

Başkan ilk önce eliyle yüzünü şöyle bir sıvazladı.. sonra;

'Orada bir yanlışlık var.. ben 100 bin demedim.. evet bilbordlarda 100 bin yazıyordu.. ama ben 10 bin demiştim.. bir sıfır fazla koymuşlar!':

Şimdi 'gelbakayımince' üfürüyor.. 10 bin öğrenci.. aman efendim fazla sıfır neyim olmasın:)

'Yalan' diyen arkadaş.. bak üfürükçü Akaydın'ın bizzat kendisi "Biri bir sıfır eklemiş", diyor.. bilbordlar matbaacının azizliğine uğramış olmalı.

Not: Lütfen video için tıklayınız.Cemal Çalık, 03.05.2018,  Konuk Yazar, Sonsuz Ark, Siyasi Hatıralar, Kafa Koçanıma GöreSonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı