3 Mayıs 2017 Çarşamba

SA4280/KY56-HS2: Sonsuzluk Ağacı- Tree of Life-Kabbalah-2-

Sonsuz Ark'ın Notu:
Adem'in bildiklerini bilseydik, neler değişirdi bilmiyoruz, ama en azından ondan günümüze dek Allah tarafından dünya ve ahiret mutluluğumuz için gönderilen tek din olan İslam'ın aslında tam olarak ne olduğunu çok iyi bilirdik. Evet, tahrif edilmesine Allah'ın izin vermediği Hakiki İslam'ın anlatıldığı son kitap Kur'an var elimizde, ancak onu da küfrün, yani zulmün, yani karanlığın en vahşi, en şeytanî yetenekleri ile okunmaz, anlaşılmaz diyerek, önceki kitaplar gibi insandan uzaklaştırdılar. Gönderilen peygamberleri yalanlayanlar, öldürenler kim idiyse onlar hep birbirlerine şeytanın yolunu öğrettiler binlerce yıl, biz Adem'in bildiklerini bilmemekle büyük bir zaaf içerisinde onların bize ne yapmayı tasarladığını fark etmekte çok zorluk çektik, halen de çekiyoruz, ama aramızda iğne ile kuyu kazar gibi çalışan ve akleden samimi insanlar da var ve aramızdan birileri şeytanın yolunda çalışıp çabalayanların birbirleri ile ilişkilerini görebiliyor artık ve anlatmaya çalışıyorlar. Aşağıdaki yayında, maksadı bu zemin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Seçkin Deniz, 03.05.2017


Tahta Kılıç-Cross-Pagan Cross

* Yahudi Kabbalah'ı ile aynı esasları kullanan, Hurufilik'te üstad olan Gül Baba, 2.Bayezid'e Galatasaray'ı kurmasını şöyle tavsiye etmişti.* Gül Baba kavuğunda gülü elinde tahta kılıcı (batın kılıcı) eksik olmazmış… Tüm Bektaşi velilerinin tahta kılıcı gibi.

* Şamanlar da ayin sırasında vecd haline girebilmek için çaldıkları davuldan başka tahta kılıç (cross) da kullanırlardı.

* Galatasaray'ın fikir babası Gül Baba kadar Gül Haç Cemiyeti de  "Tahta Kılıç ve Gül" konusuna vakıf idi.


May The Roses bloom upon your Cross*Yunus Emre'nin intisap silsilesini bağladığı Sarı Saltık ve elinde ağaçtan Zülfikar'ı... (Tahta kılıç, cross) 
*Tahta kılıcı (cross) ancak mürşid veliler taşıyabilir...


           17.yüzyıl Geda Muslu:


*OREO bisküvilerinin kabartmalarında yer alan Cross of Lorraine sembolünü Tapınakçılar Haçlı seferlerinde taşırlardı.


 


*Haç (pagan cross) üzerinde seyr-i sülük halindeki bu figür kim?


  

*Peki, yine haç ( pagan cross) üzerinde seyr-i sülük halindeki bu figür kim?


 


*Mesela yine haç (pagan cross) üzerinde seyr-i sülük halindeki bu figür kim?


 


*Değişimi, dönüşümü sembolize etmek istiyorsan ne yapacaksın; tabi ki kadim güneş kültü sembollerinden X...(Pagan Cross)*Değişimi, dönüşümü sembolize etmek istiyorsan ne yapacaksın; tabi ki kadim güneş kültü sembollerinden X...(Pagan Cross)
Ülker-Menorah

*Ülker takımyıldızı, Pleiades olarak geçer ve antik Yunan'da "7 sisters" veya Mehmet Akif'in şiirindeki "Yedi Kandilli Süreyya" olarak bilinir.

*Yahudilerin kutsal "Yedi Kollu Şamdan"ı Ülker takımyıldızını  Pleiades) ya da bir başka adıyla "Yedi Kandilli Süreyya"yı temsil eder.

*Paris'teki intihar bombacısı 7 kişi Seven Sisters gibi intihar edip yıldızlara dönüştüğünü mü sanıyordu acaba?*Israel'in ambleminde de Menorah-Yedi Kandilli Süreyya- Pleaides öylesine geçer, özel bir anlamı yoktur!*Kabbalah'da da Menorah diye geçer, zaten orada da öylesine geçer, özel bir manası yoktur!*Sufiyye'de bahsi geçen Varlık Ağacı ile Kabbalah Menorah (Ülker) ve Gnostik Hristiyanların Haçı aynı şeyi temsil eder.
   

*Osmanlı'da da Nevruz kutlanırken ekinoks ve yedi Kandilli Süreyya (Pleiades)’nın sembolik olarak bir araya getirilmesine dikkat edilirdi.


*Dünyanın en büyük Yahudi Toplum Merkezi binası Menorah, Ukrayna'nın Dnipropetrovsk şehrindedir. Neden?
*Camide Haç veya Menorah görünce dinimize ait olmayan semboller deyip tepki gösteriyor musunuz? Peki ya güneş kültüne ait semboller olursa?

*Artık her şey normal..

*Bu da Yahudilerin Menorah'ı önünde ayinde Fatiha okuyan Başpiskopos...

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=kl7utG_2cGg&app=desktop
Halim Selim, 03.05.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Kadim Falsifiye
Sonsuz Ark'ın Notu: Halim Selim Beyefendi'nin onayıyla kendi tweetlerinden konu bazlı olarak tasnif edilmiştir. Kabala (Kabbalah) ile ilgili Sonsuz Ark yayınları için lütfen tıklayınız.

Sonsuz Ark'tan


  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz
Yorum Gönder

Seçkin Deniz Twitter Akışı