7 Temmuz 2023 Cuma

SA10256/KY76-TAG8: 'Woke Kültür' ve Sokak İtlerinin Dokunulmazlığı

Sonsuz Ark/ Evrensel Çerçeveye Yolculuk

"Bu garabet, çok daha güçlü ve küresel bir planın dallarından sadece biri. Tanrıcılık oynayan ve yeni bir insan tipi yaratmaya çalışan 'Woke Kültür'ün enformasyonu bunlar."

Karadeniz'de bir tane bile sokak köpeğine rastlayamazsınız....çocuğunuzu gönül rahatlığıyla markete , parka, fırına gönderebilirsiniz.

Aynı durum Doğu'da da mevcut.

Fakat  Ege ve Marmara'da (Editör'ün Notu: Akdeniz Bölgesi de dahil) bu durum baya farklı.... irili ufaklı köpekler çeteler hâlinde geziyor...

Çocuklarımızı tek başına bir yere gönderemez olduk.

Batı'dan Doğu'ya gittikçe sokak iti problemi azalıyor.

Çok alakasız gelecek ama bu durum tamamen toplumun Doğu'ya doğru muhafazakarlaşmasıyla alakalı. 

Çünkü muhafazakar toplumlar kendilerini 'Woke Kültür'den (*) koruyabiliyorlar.

Doğu'dan Batı'ya geldikçe eşcinsellik, başıboş köpek sorunu, itperestlik, çıplaklık, feminizm, boşanma, intiharlar, aile içinde kadın hakimiyeti, maskülen kadınlar, feminen erkekler ve bilumum fıtrata mugayir fiiller artıyor. 

Bu tamamen Batı illerimizin daha seküler olmasından dolayı 'Woke Kültür' enformasyonuna daha kolay kapılmalarından kaynaklı.

'Woke Kültür'ün empoze ettiği sapkınlıklar moda oluyor... dayattığı kurallar adeta bir tabu halini alıyor. 

Bu tabulardan birisi de sokak itlerinin dokunulmazlığı.

Açık bir şekilde kamu güvenliğini tehdit etmelerine rağmen kimse bir önlem almaya cesaret edemiyor.... hatta lafını edeni bile ayıplıyorlar.

Bazıları da bu durumu mama lobisine bağlıyor ama alakası yok... Merdiven altı üretim yapan 3 kuruşluk bir sektörün lobisi mobisi olmaz.

Bu garabet, çok daha güçlü ve küresel bir planın dallarından sadece biri.

Tanrıcılık oynayan ve yeni bir insan tipi yaratmaya çalışan 'Woke Kültür'ün enformasyonu bunlar.

İtin insandan daha değerli olduğu bir atmosfer.

Evlenme! Evlendiysen boşan; üreme! Çocuk sevgisi ihtiyacını itlerle gider; ürersen nüfus artar, doğal kaynaklar yok olur, küresel ısınma olur falan feşmekan.

Bir de bu sıkıntının barınaklarla çözülebileceğini zannedenler var ama o da artık mümkün değil... rubikon çoktan geçildi.

Ötenaziden başka çare yok, ama adını ağzına alana recm cezası verirler.


Talip Gümüş, 07.07.2023, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Çaybaşı Sohbetleri

Talip Gümüş Yazıları(*) Woke, ABD'de ortaya çıkmış sosyal adalet ve ırksal eşitliğe vurgu yapan bir harekettir. Terim, Afrikalı Amerikan Yerel İngilizcesi uyanık kal anlamındaki stay woke ifadesinden devşirilmiştir. Terim ilk kez 1940'lı yıllarda toplumsal meseleler hakkında üretilen farkındalığın bir ifadesi olarak kullanılmıştır. 2010'lu yılların sonunda ise sol görüşlü cenaha gönderimde bulunmak için kullanılmaya başlamıştır. Irkçılık karşıtlığı, LGBT hakları, feminizm ve çevrecilik Woke temalardan bazılardır. Woke, yöntemleri ve sonuçları nedeniyle memlere konu olmuş, bu terim başka bir anlam kazanmıştır. 2014'ten bu yana yaygın olarak kullanılmasının bir nedeni de Black Lives Matter hareketidir.Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark manifestosuna aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.
  4. Sonsuz Ark Yayınlarının Kullanımına İlişkin Önemli Duyuru için lütfen tıklayınız.Seçkin Deniz Twitter Akışı