6 Şubat 2019 Çarşamba

SA7422/KY1-CÇ585: Beş Benzemezler..

"Beş benzemez ve benzeri tanımlamalar da bu yanılgının bir ürünü.."


Türk siyasi hayatı ikili bir yapıya doğru gidiyor.. ikili yapıyı oluşturacak partilerin değerlerden öte ve önce her koşulda iktidar olmak ve artı üründen pay almak temel ilkeleri olunca onları birbirinden farklıymış gibi algılayan kimi kesimlerde bir hayal kırıklığı, bir hüsran yaşatıyor.. 

Bu kesimi şaşırtan husus ikili yapıyı oluşturacak partilerin daha önce kendilerini tanıttıkları, konumlandırdıkları yerde olmadıklarını düşünmekten kaynaklanıyor.. 

Beş benzemez ve benzeri tanımlamalar da bu yanılgının bir ürünü.. 

İktidar olmak için kollarını sıvayan siyasal grupların biricik ilkesi iktidar olmak ve artı üründen aslan payını almaktır.. Bu ikili yapı bir kaç zaman sonra tıpkı Abd'deki gibi (İngiltere ve Fransa örneğinden çok ki, oralarda az da olsa partiler arasında ideolojik ilke farklılığı vardır.. ve fakat bu farklılık neredeyse yok mesabesindedir.) bir yapıya dönüşecek cumhuriyetçiler ve demokratlar.. 

Bu iki partinin özde bir farklılıkları yoktur.. 'ucuz kavun'dan payla ilgili çatışmaları vardır ve bizde de bu kök salacaktır.. ister istemez..Cemal Çalık, 06.02.2019,  Konuk Yazar, Sonsuz Ark, Siyasi Hatıralar, Kafa Koçanıma Göre
Facebook Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı