23 Aralık 2017 Cumartesi

SA5376/KY56-HS11: 17-25 Aralık'ın Pagan Kökleri; Kış Solstisi/ Gerdek Gecesi/ Şeb-i Arûs/ Christmas/ Satürnalia

Sonsuz Ark'ın Notu:
Adem'in bildiklerini bilseydik, neler değişirdi bilmiyoruz, ama en azından ondan günümüze dek Allah tarafından dünya ve ahiret mutluluğumuz için gönderilen tek din olan İslam'ın aslında tam olarak ne olduğunu çok iyi bilirdik. Evet, tahrif edilmesine Allah'ın izin vermediği Hakiki İslam'ın anlatıldığı son kitap Kur'an var elimizde, ancak onu da küfrün, yani zulmün, yani karanlığın en vahşi, en şeytanî yetenekleri ile okunmaz, anlaşılmaz diyerek, önceki kitaplar gibi insandan uzaklaştırdılar. Gönderilen peygamberleri yalanlayanlar, öldürenler kim idiyse onlar hep birbirlerine şeytanın yolunu öğrettiler binlerce yıl, biz Adem'in bildiklerini bilmemekle büyük bir zaaf içerisinde onların bize ne yapmayı tasarladığını fark etmekte çok zorluk çektik, halen de çekiyoruz, ama aramızda iğne ile kuyu kazar gibi çalışan ve akleden samimi insanlar da var ve aramızdan birileri şeytanın yolunda çalışıp çabalayanların birbirleri ile ilişkilerini görebiliyor artık ve anlatmaya çalışıyorlar. Aşağıdaki yayında, maksadı bu zemin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Seçkin Deniz, 23.12.2017


* 25 Aralık iddianamesinin zamanlaması manidar bulunmuş... Hâlbuki asıl manidar olan bu operasyonlar için seçilen 17-25 Aralık tarihleri idi.

* Diyorlar ki 17-25 Aralık'ı unutmayacağız, unutturmayacağız. Pagan Romalılar da tam olarak bu tarihleri unutturmama niyetindeydiler.

* Romalıların tam da 17-25 Aralık tarihlerinde kutladıkları pagan Saturnalia festivali Christmas olarak Hristiyanlık'ta kutlanmaya devam etti.

* Pagan Roma kanunlarına göre 17-25 Aralık tarihleri arasında herhangi bir kişi mülke veya birine zarar verdiğinden dolayı cezalandırılamazdı.

* Romalı otoriteler 17-25 Aralık'ta kutlanan Saturnalia Fest'de Romalılar için bir düşman tayin eder ve onu "Lord of Misrule" ilan ederlerdi.

* Romalılar 17-25'te kutladıkları Saturnalia için bir kurban belirler ve onu karanlık güçleri dağıtması için son gün 25 Aralık'ta katlederdi.

* Suhuf-i İbrahim(!)'den alıntı gün yüzü görmemiş beddualar 17-25 pagan festivali öncesi seyirciyle buluşur mu?

* Rockefeller Center 26 metrelik ışıklandırılmış Tree of Life'ı ile 17-25 Aralık'taki pagan festivaline hazır...

* Bazıları Romalıların Saturnalia pagan festivaline Christmas der, bazıları da 17-25 olarak hafızalara kazımaya çalışır.

* CHP 17-25 Aralık’ın "Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” olması için kanun teklifi vermiş.

* Şakirtler pagan Roma'nın 17-25 Aralık Satürnalia Festivali'ni kutlamaya başladılar mı?

* Romalıların tam da 17-25 Aralık tarihlerinde kutladıkları pagan Saturnalia festivali Christmas olarak Hristiyanlık'ta kutlanmaya devam etti.

* Pagan Romalılar 17-25 Aralık tarihlerindeki Saturnalia festivalinde kanunsuzluğu kutluyorlardı ve bu süre içinde mahkemeler kapalıydı.

* Romalı otoriteler 17-25 Aralık'ta kutlanan Saturnalia Fest'de Romalılar için bir düşman tayin eder ve onu "Lord of Misrule" ilan ederlerdi.

* Romalılar 17-25'te kutladıkları Saturnalia için bir kurban belirler ve onu karanlık güçleri dağıtması için son gün 25 Aralık'ta katlederdi.

* 1600'lerin Amerika'sı ile 2000'lerin Amerika'sını kıyaslayın..1659'dan 1681'e kadar Boston'da Christmas kutlaması bile kanunen yasaktı.

* 1900'lere kadar Amerikalılar evlerine pagan inanışı olduğu gerekçesiyle Christmas ağacı sokmazlardı. Ya şimdi?

* 17-25 Aralık'ı unutturmayız diye boşuna demiyorlar..  Bir başlangıç gerek.. Sonrası zamanla..

* Romalılar 25 Aralık'taki kurban töreninden sonra karanlık güçlerin dağılacağına ve ortaya SOL INVICTUS (Güneş Tanrısı) çıkacağına inanıyorlardı.

* Paganlaşmış Hristiyanlık'ta Hz.Isa'nın doğum tarihi olarak 25 Aralık'ın temsili olarak seçilmesinin nedeni de budur.

* Bizde 17-25 başarılı olsaydı 25 Aralık'ta gelip karanlıkları dağıtacak Sol Invictus kim olacaktı?

***

* 17-25 Aralık gibi 19 Nisan-1 Mayıs da çok önemli.

* Beklentilerin Mayıs ayında olması tesadüf değil.. 

* İstihbarat zaafiyeti mi dediniz?

* İstihbarat Daire Başkanlığı 17-25 Aralık'tan önce yaklaşık 7 bin çalışandan 6 bin 500'ü FETÖ mensubuydu. 

* Koza Altın'a Türkiye operasyonlarını satan NewMont'un en büyük hissedarı Blackrock'un Türkiye'deki diğer operasyonları da incelenecek mi?

* Blackrock, 17-25 Aralık sürecinde Halkbank ve Emlak GYO'da hisselerini artırmıştı.
http://www.aksam.com.tr/ekonomi/blackrock-c2halkta-c2payini-artirdi-c2-c2/haber-271380

* Uganda'da 1844'ten beri var olan medreseleri kapatan ve kurucularını, imamları tutuklayan Museveni, Cemaat okullarına açılış yapıyor.

* Uganda'da petrol rafinerisi ihalesi vardı. 17-25 Aralık'ta...

* Zümrüd-ü Anka'nın yanıp kül olduğu Sonbahar ekinoksu ve Zümrüd-ü Anka'nın küllerinden yeniden doğduğu Kış Solstis'i 17-25 Aralık.* 17-25 Aralık öncesinde de İran'dan petrol ithalatını Halkbank üzerinden TL ile yapıyorduk.. Operasyon geldi..

* Antik Roma'nın 17-25 Aralık pagan Satürnalia Bayramı ( Christmas) öncesi 14 Aralık'ta yaşanacak Dolunay'da Satürn etkili olacakmış..

* Anadolu Grubu'nun Ana Gıda'sı (Komili, Kırlangıç Zeytinyağları) Rothschild'in büyük hissedarlarından olduğu Bunge'ye satılmış.

* Ne diyordu 18. yüzyılda Baron Rothschild: 

" The time to buy is when there is blood in the streets"
(Sokaklarda kan varsa, bir şeyler satın almak için en uygun zamandır) 

* Bu kuralı uygulayan Rothschild'in Blackrock'u 17-25 Aralık 2013 öncesinde de Halk Bankası hissesi toplamaya başlamıştı.

* 17-25 Aralık Saturnalia devam..
* Kış solstis'inin (17-25 Aralık) getirdiğine iman ettikleri mistik güç ile arzuladıkları değişim için harekete geçenler ve Nevruz (Ekinoks).

* Kış Solstis'i/ Gerdek Gecesi / Şeb-i Arûs

* Osiris, Isis ve Osiris'in ölü bedeninden yeniden filizlenen Horus

* Sol İnvictus/Christ 'in filizlendiği Saturnalia / Christmas, 17-25 Aralık operasyonlarının yapıldığı kış solstisi..

* 17-25 Aralık /15 Temmuz sonrası dahi FETÖ’cü olmaya devam eden akrabalarıyla sıkı ilişkiyi kesmeyip bu FETÖ'cüler nasıl bitecek diye sızlanmak.

* Güzide, münevverimiz Yusuf Kaplan, 24 Kasım 2013'te Yeni Şafak'ta "Tasavvuf bu toplumun sigortasıdır, FETÖ de bu ülkenin emniyet sübabıdır" diyordu.* Daha aradan bir ay geçmeden, ülke emniyet sübabının ne olduğunu 17-25 Aralık operasyonuyla gördü.. Sıra sigortada..

* 17-25 Aralık öncesi 24 Kasım'da cemaatlerle FETÖ'yü bizzat kendi eşitleyen Yusuf Kaplan, şimdi de ‘eşitlemek zokayı yutmak’ diyor.
* Herkül bizzat kendi gelecekti 17-25 Aralık'ta, olmadı 15 Temmuz'da.. Kendi gelemeyince lahiti geldi..


* Herkül/Heraklis/Christ/Oğul/Hakikat-ı Muhammediye/İnsan-ı Kamil hep aynı kavram

*17-25 Aralık pagan festivali ile ilgisi olmayan(!) Şeb-i Arus, 17 Aralık'la yetinilmeyip ilaveten 24 Aralık'ı 25 Aralık'a bağlayan gece de (Christmas Eve) neden kutlanır?

15 Aralık 2012
13 Aralık 2013
13 Aralık 2014
19 Aralık 2015
24 Aralık 2016
24 Aralık 2017

* ODTÜ'lü 3 şakirtin Güney Afrika'da kurduğu VTG Holding Rothschildlerin European Nickels (Çaldağ) şirketini satın almıştı(!). Ne oldu ona?

* Gerçi 17 Aralık'tan sonra bu gençlerin kıvıramayacakları anlaşılınca Nata Holding'e satılmıştı...

* Çaldağ Nikel'in Koza Altın'dan hiçbir farkı olduğunu düşünmüyorum. Neden Koza Altın'da kayyım varken, Çaldağ Nikel'de her şey normal?

* 17 Aralık sonrası ananas tapelerinde adı geçen, Uganda petrol rafinerisi ihalelerini veren de Ruanda katliamını yapan Museveni. Kimse yok mu?

* Birch ağacı Tanrıça ağacı olarak geçer ve yeni başlangıçları temsil eder..
* Pagan Celtic Ağaç Takviminde Birch, 24 Aralık'la başlayan ilk aydır.

* Bharara: "17 Aralık dosyası bizdeki bilgilerle örtüşüyor" demiş...

* Kaynak aynı, neden örtüşmesin ki..?

* Mesela 17 Aralık öncesi 27 Eylül 2013'te yaptığı ABD gezisinde FETÖ'yü ziyaret eden Zafer Çağlayan şöyle diyordu:* Gelecek seçimde aday olabileceği işaretini veren Brezilya eski D. Başkanı Lula da Silva'ya yolsuzluk gerekçesiyle 9 yıl 6 ay hapis cezası.* 17 Aralık'ta HalkBank ve EmlakGYO'dan hisse toplayan Blackrock Brezilya'da Roussef'in rakibini açıktan destekliyordu.

<<<10             12>>>Halim Selim, 23.12.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Kadim Falsifiye
Sonsuz Ark'ın Notu: Halim Selim Beyefendi'nin onayıyla kendi tweetlerinden konu bazlı olarak tasnif edilmiştir. Kabala (Kabbalah) ile ilgili Sonsuz Ark yayınları için lütfen tıklayınız.

Sonsuz Ark'tan


  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı