21 Haziran 2017 Çarşamba

SA4487/KY56-HS9: Blavatsky, Afgani, New Age Peygamberi Alice A.Bailey

Sonsuz Ark'ın Notu:
Adem'in bildiklerini bilseydik, neler değişirdi bilmiyoruz, ama en azından ondan günümüze dek Allah tarafından dünya ve ahiret mutluluğumuz için gönderilen tek din olan İslam'ın aslında tam olarak ne olduğunu çok iyi bilirdik. Evet, tahrif edilmesine Allah'ın izin vermediği Hakiki İslam'ın anlatıldığı son kitap Kur'an var elimizde, ancak onu da küfrün, yani zulmün, yani karanlığın en vahşi, en şeytanî yetenekleri ile okunmaz, anlaşılmaz diyerek, önceki kitaplar gibi insandan uzaklaştırdılar. Gönderilen peygamberleri yalanlayanlar, öldürenler kim idiyse onlar hep birbirlerine şeytanın yolunu öğrettiler binlerce yıl, biz Adem'in bildiklerini bilmemekle büyük bir zaaf içerisinde onların bize ne yapmayı tasarladığını fark etmekte çok zorluk çektik, halen de çekiyoruz, ama aramızda iğne ile kuyu kazar gibi çalışan ve akleden samimi insanlar da var ve aramızdan birileri şeytanın yolunda çalışıp çabalayanların birbirleri ile ilişkilerini görebiliyor artık ve anlatmaya çalışıyorlar. Aşağıdaki yayında, maksadı bu zemin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Seçkin Deniz, 21.06.2017


Alice A.Bailey

* Blavatsky, Gandhi ve TRINITY tanımlamalarına değinmişken New Age peygamberi olarak bilinen Alice A. Bailey'e de değinelim.
              
* Tek dünya dini amacına yönelik New Age kavramını ilk defa kapsamlı bir şekilde kullanan New Age peygamberi olarak bilinen Alice A.Bailey idi.


"Diğer görevlilerimde olduğu gibi, Tibet sınırları dışındaki diğer insanlar gibi fiziksel bir vücutta yaşıyorum ve zaman zaman (egzotik bakış açısından) geniş bir Tibet lamaları grubuna başkanlık etmekteyim." Alice A. Bailey, 1934

* Sonradan Alice A. Bailey'in tek dünya dini hedefine yönelik New Age'i, açıkça Lucis Trust adını aldı.
* @AkyolMustafa da üzerine düşeni yapıp Bailey'in NewAge/ LucisTrust'ı için çalışıyor.


* Bir başka satanist olan New Age peygamberi olarak tanıtılan Alice A. Bailey kozmik TRINITY'i şöyle tarif ediyor:


“Sirius, Pleiades (Ülker) ve Güneşimiz kozmik bir üçgen oluşturur.”


* Ülker, NewAge peygamberi Alice A.Bailey'in kozmik TRINITY tarifinde geçen Pleiades'tir.

* New Age peygamberi Bailey'in kozmik TRINITY tarifinde yer alan Pleiades, Ülker'de; Sirius da Hamdi Kınaş'ın Sirius İş Merkezinde hayat bulmuş.

* Murat Ülker'den Cuma Günü’nde zihin açan bir paylaşım:

"Cumaydın"


* Murat Ülker bu paylaşımı yaparken Alice A.Bailey'in kozmik TRINITY tarifi aklından geçiyor muydu acaba?

* CERN deki ALICE binası ve ALICE deneyine adını veren harikalar diyarındaki Alice kadar Alice A. Bailey'dir.* SIRIUS tesadüftür diyenlere.. Cemaatin Avustralya'da Işık Koleji adıyla açılan kolejlerinin adı da şu anda SIRIUS

* Bu arada Alice Bailey sözlüğünde Light (Işık)= Luciferian Enlightenment (Şeytani Aydınlanma). Sirius Kolejlerinin önceki adı Işık Koleji.

Cemalettin Afgani

* Satanist Blavatsky'nin ülkeler arası yaptığı seyahatlerde uğradığı isimlerden biri de Cemalettin Afgani'dir.* Cemalettin Afgani'nin 40 yıl süren İngiliz ajanlığı kariyerinde önemli mentorlarından biri Wilfrid Scawen Blunt idi.* Osmanlı'nın yerine alacak İngiliz kuklası bir Halife fikrini ilk öneren Afgani'nin mentoru Wilfred Scawen Blunt idi.


* Cemalettin Afgani'nin 40 yıl süren Ingiliz ajanlığı kariyerinde önemli mentorlarından bir diğeri de Edward G.Brown idi.* Afgani Mısır'da Eastern Star Farmason locasının kurulmasına öncülük etti, aynı zamanda Hermetic Brotherhood of Luxor'un önde gelenlerindendi.

* Afgani'nin ileri gelenlerinden olduğu HermeticBrotherhood of Luxor'un logosu - Satanist Blavatsky'nin TeozofiCemiyeti.* Afgani ile birlikte Muhammed Abduh ve Reşit Rıza, ISIS terör örgütünün beslendiği erken Selefi hareketinin öncüleri idiler.

* Afgani'nin kökeni ile ilgili az bilgi olmasına karşın bazı raporlarda Yahudi, bazılarındaysa İranlı Şii olarak geçiyor.

* Cemalettin Afgani bir yandan dinde reformu savunurken bir yandan da Bahailik'i yayma faaliyetlerinde bulunuyordu.

* Afgani'nin mentoru W.S.Blunt'ın yakın arkadaşı Sir Richard Burton, Sufizm için şöyle diyor..

"Sufism was Eastern Parent of Freemasonry"

* Afgani'yi savunanlar onun PanTürkizm, Panİslamizm, PanArabizm'in fikir babası olduğunu yazmış, o zaman biz de CERN bağlantısını yazalım.

* Afgani PanTürkizm, Panİslamizm, PanArabizm ve CERN bağlantısı demişken Zülkarneyn ile ilgili Kehf Suresi'nden ayetleri hatırlayalım.* Afgani'nin Mısır'da kurduğu Hür Vatan Partisi (el-Hizbu'l-Vataniyyu'l-Hürr)'nin sloganı  “Mısır Mısırlılarındır” idi.


* Abdülhamid Han devrilmeden önce tutuklu olan Bahai lideri Abdul Baha'nın serbest kalması için Afgani ve Blavatsky'nin çok gayretleri olmuştu.

* Bahai lideri Abdul Baha'ya çok yardımcı olan Teozofi Cemiyeti'ni, öncesinde serbest kalması için Afgani ile gayret gösteren Blavatsky kurmuştu.

* Şu anda bu topraklarda ve yakın coğrafyada kaç tane Afgani geziyor acaba?

Kendi ağzından Afgani: "İngilizler benim bir Rus olduğuma inanıyor.
Müslümanlar benim bir Zerdüşt (Mecusi) olduğumu düşünüyor. 
Sünniler bir Şii (Rafızi),
Şiiler ise Ali’nin düşmanı (Nasibi) olduğumu düşünüyor.
Dört sadık sahabenin bazı dostları benim Vahhabi olduğuma inandı.
Bazı faziletli İmamlar beni bir Bâbî olarak tasavvur etti.
Teistler bir materyalist olduğuma inandı.
Dindarlar ise takvadan yoksun bir günahkâr olduğuma. 
Okumuş kimseler beni bir zırcahil olarak değerlendirdi.
İnanan kimseler ise imansız bir günahkâr olarak.
Ne inançsızlar beni yanında istedi 
Ne de Müslümanlar beni kendilerinden kabul etti.
Camiden sürüldüm ve tapınaktakiler tarafından reddedildim."

* İngiliz ajanı Sinarşist Afgani'nin görevi, Osmanlı hilafetini ortadan kaldırmak ve yerine kukla bir Arap hilafeti kurmak için çalışmak idi.

-*Afgani de diğer İngiliz ajanları gibi Abdülhamid Han'a kendini beğendirebilmek ve yakınına girebilmek için taklalar atanlardan biriydi.

* Afgani de aynen günümüzdeki gibi âhirzaman pompalamanın bol olduğu bir dönemde Herzl, Cinnah, Gandi, Sudanlı Mehdi gibi kişiliklerden biriydi.

* 1882'de Amerika'ya gelen Cemalettin Afgani'nin ailesini yetiştirdiği Noble Drew Ali Moorish Science Temple'ı kurdu.


 * Afgani'nin öğrencisi Din-i Hak (Truth Religion) yolcusu Muhammed Abduh ile Gülen'in fikirleri de benzer.


Muhammed Abduh: 
“İki büyük dini, İslam ve Hristiyanlığı, el ele birbirleri ile kucaklaşırken görmeyi ümit ediyorum. Sonra Tevrat ve İncil ve de Kuran birbirlerini destekleyen, her yerde okunan ve tüm milletler tarafından saygı duyulan kitaplar haline gelsin… Müslümanların Tevrat ve İncil’i okuduğu günleri görmeyi dört gözle bekliyorum.”

* Mustafa İslamoğlu nasıldır diye soranlar oluyor. Size Blavatsky'nin üstadı Afgani'yi anlatsın, parmaklarınızı yersiniz. * Afgani ile Nursi'nin fikirleri benziyormuş.. Halefi selefine benzemez mi?
* Bu işler böyledir; Nursi'yi eleştirir, Afgani'yi yere göğe sığdıramaz, Mevlana'yı eleştirir, Nursi'yi över, Fetö'ye söver, Nursi başka der.

* Akif'in "Abduh gibi" istediği inkılap, bir medrese kurulup burada yetişecek Afgani'lerin dünyanın değişik yerlerine gönderilmesi idi...

* Nursi ve FETÖ gibi, selefleri Abduh ve Afgani olan Mehmet Akif, FETÖ (Asım) neslini şöyle izah ediyor:
* Bu sahte Peygamber de Cemalettin Afgani'nin rahle-i tedrisatından ailesi üzerinden geçenlerden...
100 yıl öncesinin sahte peygamberleri daha havalı idi, halka açık gösteriler yaparlardı..* Abduh/Afgani'ye selefim diyen Nursi, Mevlana'ya methiye düzerken yine Abduh/Afgani'ye üstad diyen İslamoğlu, Nursi/Mevlana'ya veryansın eder.

* Bazıları "There is no religion higher than Truth" [Gerçeklikten daha yüce bir din yoktur] der, bazıları da "Hayatta en hakiki mürşid ilimdir" diye çevirir.

Nutuk ve Tek Dünya Dini


 * "There is no religion higher than Truth" diyen, Cemaleddin Afgani'nin öğrencisi kimdi?

Halim Selim, 21.06.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Kadim Falsifiye
Sonsuz Ark'ın Notu: Halim Selim Beyefendi'nin onayıyla kendi tweetlerinden konu bazlı olarak tasnif edilmiştir. Kabala (Kabbalah) ile ilgili Sonsuz Ark yayınları için lütfen tıklayınız.

Sonsuz Ark'tan


  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Hiç yorum yok :

Seçkin Deniz Twitter Akışı