6 Nisan 2019 Cumartesi

SA7563/KY1-CÇ612: "Ben İtiraz Edebilirim Sen Edemezsin; Süreç Dursun!"

"Neymiş itiraz etmişsin.. niye?"


Muharrem İnce 2014 Yalova yerel seçim sonucuna itiraz ediyor.. 'gelbakayım ince' şöyle diyor; "1137 numaralı sandığa ait tutanağın hatalı.."

Bu sandıkta oylarının 154 olması gerektiğini ancak 1 olarak yazıldığını ileri süren İnce, şöyle konuştu:

"Bizim oyumuz HDP'ye yazılmış. Yani bize 1 yazılmış, HDP'ye 154 yazılmış. Dolayısıyla bizim 153 oyumuz daha var orada ve birleştirme tutanaklarında AKP 1 oy öndeymiş gibi görülüyor. Hemen itirazımızı avukat arkadaşlarımız, yönetici arkadaşlarımız yaptı. 152 oyla seçimi kazanmış bulunuyoruz. Her şey ortada, net. Onların da itirazları olabilir ama bu artık bir maddi hata olmuş. Ayrıca iptal oylara, şunlara, bunlara itirazlar olabilir. Biz de onlar da edebilir. O ayrı bir konu, buradaki maddi hata ayrı bir konu. Yani 154 oyumuz 1 olarak yazılmış. Bu, sonucu belirliyor. İtirazlarla 3-5 oy değişir ama 153 oy değişmez. Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman'dır. Hayırlı uğurlu olsun."

31 Mart 2019'da yapılan seçimlerde Ak Parti seçim sonuçlarına itiraz ediyor.

Neymiş itiraz etmişsin.. niye? 

Maddi hata var, demişsin.. peki şimdi bir başkası maddi hata var, diyor? 

YSK da bu iddiayı kabul ediyor.. ve sayım başlıyor.. olmaz, süreç durdurulsun! (CHP İstanbul BB adayı ve CHP genel başkanı süreç durdurulsun diyor)

Niye.. itiraz bir senin hakkın mı? Senden başkası itiraz edemez mi? İtiraz edip düzelttiremez mi? Not: YSK hiç bir itirazı beklemeden tüm sandıkların yeniden sayılmasına hükmetsin.. zira bu bireysel bir hatayı çoktan aştı.. Bir sandıkta kaydırma oldu.. anladık.. la ne bir sandığı?.. kaydırma olmayan sandık yok neredeyse.. bu ne la.. bu apaçık organize işler:)Cemal Çalık, 06.04.2019,  Konuk Yazar, Sonsuz Ark, Siyasi Hatıralar, Kafa Koçanıma Göre
Facebook 
Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı