9 Şubat 2019 Cumartesi

SA7431/KY1-CÇ587: Soru Ürkütüyor.. Hele Like’lanma Sayısı..

"Ve yanıtlar yanıtlar.. oh my God!"


PC’yi açıyorum..  Chrome’a tıklıyorum.. oradan Facebook sayfama yöneliyorum.. oh my God! Ne kallavi bir soru;

‘Bir şeyin o şey olduğunu nereden biliyorum?’ 

Soru ürkütüyor.. hele like’lanma sayısı.. ben diyeyim on bin siz deyin yüz bin.. korka korka yorumları okumaya başlıyorum..


“Soru da içkin olan müphemlik yanıtlamanın gereksizliğini söylüyor.” Öf be..

“Aşkın bir bakışla bulanıklaşmış bilincin sorun olmayan şeyi kendine sorun almışlığına bir kanıt!” Vay ki vay..

“Soruyu soranın bu yanıtları hakketmediğini düşünüyorum.. soru tam da sorulması gereken bir soru.. ve görülüyor ki sağın yanıtlar vermede zorlanıldığı için suçlayıcı bir edime kalkışılmış.. yanlış!”

"Soruda örtük olarak söylenen ‘şey’in öyle var olan-şey gibi olmadığı sonucudur.. buna göre, var olan-şeyler için belli sınırlar içinde aklanan bir belirlenim türü olarak karşımıza çıkar bu da düşün dünyasında ta platondan beri var olan ülkücülüğün varsayımlarından biridir ve bu günümüzde bile düşün dünyasında gericiliğin varlığını sürdürme edimini boş çabasıdır.. dünbiliksel özdekçiliğin bize kazandırdığı bilimsel yaklaşımla çatışan bu soruyu görmezden geliyorum.. bu soruya yanıt ikiciliğe (düalizm) pirim vermektir.. töz-ilinek (bir başka deyimle iç-dış) ayrımı yapay bir ayrımdır..” Üf ki ne üf..

Ve yanıtlar yanıtlar.. oh my God! Son yanıt;

“La manyak mısınız? Bu söyledikleriniz karın doyurur mu? Uçuk şeyler sizde..” Oh.. rahatlıyorum.. bu rahatlıkla şöyle bir kalkıyorum.. rüyâ imiş.. dünya varmış.. 

Not: Zaten aldığı 'like' sayısından bir tuhaflık olduğunu çıkarmalıydım.Cemal Çalık, 09.02.2019,  Konuk Yazar, Sonsuz Ark, Siyasi Hatıralar, Kafa Koçanıma Göre
Facebook Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı