29 Haziran 2018 Cuma

SA6407/KY13-AO186: Bu Bir Sürekli Sarhoşluk Hâli

"İnsan yerlerde sürünen bir partinin seçimi kazanacağına, hangi akılla inanabilir?"


Koca koca adamlar, diplomaları, hocalıkları, bürokratlıkları, iş adamlıkları, siyasi hüviyetleri vs vs her şeyleri vardı, ama galiba etraflarında ne olup bittiğini anlayabilecek, toplumun düşüncesinin zerre farkına varabilecek kadar akılları yoktu!

Burada (Facebook) yaptığım siyasi değerlendirmeler nedeniyle hırsından zıplayıp amuda kalkan mı ararsın, habire hakaret yorumları yapanlar mı ararsın, her türlü tiplerle bir süre uğraşıp, durdum. Bunların bir kısmı yakından tanıdığım, arkadaşım, akrabam vs. Bir kısmı ise sadece bu mecralardan arkadaşımdı.

İnsan yerlerde sürünen bir partinin seçimi kazanacağına, hangi akılla inanabilir?

Bu bir sürekli sarhoşluk hali.

Bu hal geçici olmadığı için de her seçim öncesinde bu tiplerin akıl dışı iddialarını çekmek durumundayız ve onların çokluğu nedeniyle bu ülkede ciddi iktidar alternatifleri oluşamıyor.

Bu tipler şimdi yeni bir seçime kadar piyasadan çekilir, başka yerlerde, başka alanlarda akıl satmayı sürdürürler. Sonra yeni bir siyasal kıpırdanmada, yeni seçimde ortaya çıkıp zırvalıklıklarına kaldıkları yerden devam etmeyi sürdürürler.

Siyasi partiler bu gibi kişilerden bir cacık olmadığını anlayıp, onları bünyelerinden uzak tutmalılar.

Tabi onlar da olup biteni anlayabilecek durumdaysa..Adnan ONAY, 30.06.2018, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Gündem'in Düşündürdükleri


Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Hiç yorum yok :

Seçkin Deniz Twitter Akışı