27 Haziran 2016 Pazartesi

SA3095/Sonsuz Ark-YD30: AASRC, Akademisyenleri Antalya’da Buluşturdu

AASRC-AKDENİZ Üniversitesi Uluslararası çok dilli “Siyaset, Eğitim, Sağlık, Mühendislik ve Sosyoloji Araştırmaları”, III. SPEHES – ANTALYA Konferansı 24-25 Haziran 2016Prof. Dr. Ata Atun’un Yöneticisi ve konferans kitapçığının editörü olduğu AASRC-AKDENİZ Üniversitesi Uluslararası çok dilli “Siyaset, Eğitim, Sağlık, Mühendislik ve Sosyoloji Araştırmaları”, III. SPEHES – ANTALYA Konferansı 24-25 Haziran tarihlerinde Antalya’da Akdeniz Üniversitesi, İletişim Fakültesi Konferans salonlarında gerçekleşti.KKTC, Türkiye ve 9 farklı ülkeden gelen akademisyenlerin katıldığı konferansta, Türkçe ve İngilizce olarak 38 bildiri sunuldu. Geçtiğimiz yıl KKTC’de gerçekleştirilen V. SPEHES çok dilli uluslararası konferans, Ağustos ayında Malatya İnönü Üniversitesinde, Kasım ayında da Ankara Gazi Üniversitesinde dünyanın dört bir yanından gelecek akademisyenleri buluşturacak.

Türkçe makale sunmak mümkün

Akademisyen Prof. Dr. Ata Atun’un verdiği bilgiye göre, dünyanın her yerindeki akademisyenlere düşünce platformu yaratmak amacıyla düzenlenecek konferans, yönetim bilimi, bilişim teknolojileri, bilgisayar, sağlık, eğitim, siyaset bilimi, sosyal bilimler ve mühendislik alanlarında araştırma ve çalışmayı geliştirmeyi hedefliyor. 

Küresel açılımlı uluslararası konferans” temasıyla hayata geçirilen konferanslar Türkçe ve İngilizce dillerinde, Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon Kurumu (YÖDAK) ile Yüksek Öğrenim Kurulu’nun (YÖK) ilan ve kabul ettiği tüm ana bilim dalları kapsamında yer alan konularda katılıma açık tutuluyor. Makale sunumu Türkçe ve/veya İngilizce dillerinde olabiliyor.

Kabul edilen makaleler, Amerika'da basımı gerçekleştirilen ve Ulrichsweb, Index Copernicus, Google Scholar gibi 26 farklı kuruluş/veri tabanı tarafından taranan ISSN 2330-6440 numaralı The International Multilingual Academic Journal’da Türkçe ve/veya İngilizce dilinde, ISSN2162-3228 numaralı The American Academic & Scholarly Research Journal’da ise İngilizce dilinde yayınlanıyor.

Seçkin Deniz, 27.06.2016, Sonsuz Ark, Yayın Dünyası'ndan, 

Seçkin Deniz Twitter Akışı