27 Ağustos 2018 Pazartesi

SA6722/KY13-AO199: Sorunlarla Mücadele Etme Potansiyelini Açığa Çıkarmak

"Eğer sapla samanı karıştırırsak sorunlarla ilgilenecek muhatap bulamayız ve hiçbir sorunumuz çözülmez."


Bir sorunu çözebilmek için önce onun bir sorun olduğuna dair kamuoyu ittifakı gerek. Eğer bir şeyi sadece bazı insanlar sorun olarak görüyorsa, öncelikle onların çevrelerini de sorunun varlığına ikna etmeleri gerek.

Bu yetmez, sorunu çözme noktasında olanların bu soruna yönelmesini sağlamak gerek.

Maalesef, insanlar sorunlar ancak kendilerine dokununca, onların gerçekten sorun haline geldiğini kavrayınca onu sorun ediyorlar. Ancak bu durumda da daha önce başkalarının sorun gördüğüyle ilgilenmedikleri için sessiz kalmayı, kaderine razı olmayı seçiyorlar.

Eğer, bir toplum bir sorunu çözmek yönünde çaba göstermekten kaçınırsa, ya o sorunu görmezden gelir veya sorunun kaynağını abartarak gerçekçi olmayan adresler gösterir.

Oysa, sorun diye önümüze çıkan şeyi vaktiyle önemsemeyip, o sorunu kamuoyunun sorunu haline getiremediğimiz için sorunlarımız artıyor ve içinden çıkılamayacak kadar sorun yığınıyla karşılaşıyoruz.

İçinde yaşadığımız dünyada sorunlar hep olacaktır. Bizlere düşen şey ise onlarla mücadele edecek potansiyeli harekete geçirmektir.

Eğer sapla samanı karıştırırsak sorunlarla ilgilenecek muhatap bulamayız ve hiçbir sorunumuz çözülmez.Adnan ONAY, 27.08.2018, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Gündem'in DüşündürdükleriSonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.

Seçkin Deniz Twitter Akışı