1 Kasım 2017 Çarşamba

SA5094/KY14-MBY16: Halley Yıldızı, Manço ve 2023

"Ve bu kutsiyet göksel kabala astrolojisine dayanıyor. "


Halley yıldızı neden önemli? Bizi nasıl etkiliyor? Esasında bizi etkilediği falan yok sadece üzerine kurgulanan bazı inançlar ve planlar var. Bu planlar tüm hayatımızı etkiliyor. Nasıl mı? Halley yıldızı Mesih'in gelişini temsil ve sembolize ediyor.  Bu sebeple bu yıldız üzerine bir sürü planlar yapılıyor.  Yazımızda göreceğiniz üzere bu yıldız üzerine kurgulanan planların haddi hesabı yok...


Halley kuyruklu yıldızı, Hıristiyanlığın kutsal kitabı İncil'in (Yeni Ahit) peygamber Hz. İsa'nın doğumu ile ilgili öykünün anlatıldığı bölümlerinde "Beytlehem" yıldızı olarak geçer. Bu yıldız her 75–76 yılda bir görünen kuyruklu yıldızdır.


Gelelim  bu yıldızın ülkemiz politikalarındaki etkisine... Eski kavimlerin rahipleri yıldızlara bakarak geleceği yorumlarlardı. Bu gelenek günümüzde de mevcut. Güneş astrolojisi ve kabala bu konuda hâlâ etkin; dünyada politikadan medyaya kadar her yerde yıldızlara bakarak bazı şeyleri yorumlayanlar var. Hatta seçimleri kazanan eski ABD başkanı Barack Obama'nın astrolojistine seçim kampanyaları için teşekkür ettiği bilinen gerçek.


Dünya biliminde en ileri seviyelerde olan ülkenin başkanının böyle tutumlar sergilemesi oldukça ilginç. Bu etki ülkemizde de devam ediyor. Ancak Halley yıldızı çok daha farklı etkilere ve konuma sahip
Bu yıldız Mesih'in gelişini ve dünyanın kurtuluşunu(dengeyi) sembolize eder. 'Göksel emir' dedikleri bu pagan ikonlarında adından sıkça bahsedilir. Bir kurtarıcı gelecekse eğer bu Halley yıldızı ile ilişki olunmalıdır. Bir tür pagan inanış çerçevesinde gelin Halley' in ne olduğunu ortaya çıkarmaya çalışalım.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen çatı iddianamede Terör örgütü FETÖ’nün  yapısı ve kuruluşuna yönelik ilginç tespitler yer alıyor. İddianamede örgütün sızdığı tüm kamu kurumlarında örgütsel sembol olarak Halley yıldızını kullandığı, Kimse Yok Mu Derneği’nin ambleminin tek göz, Bank Asya’nın ise piramit olduğu vurgulanarak şu görüşlere yer veriliyor:

"Halley yıldızı Koza-İpek Grubunun sembolüdür ve Bugün televizyonu ve gazetesi ile Kanaltürk televizyonunda da bu yıldız logo olarak kullanılmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğünün bazı birimlerinin de sembolü olarak kuyruklu yıldız aynı zihniyet tarafından seçilmiştir. Yine örgütün egemen olduğu Merkez Bankasının bastığı bütün banknot paralar üzerinde de Halley Kuyruklu yıldızı sembolü yer almaktadır. Bu örgüt kamu kurum ve kuruluşlarının sembol ve simgelerine fark ettirmeden bu sembolü yerleştirmiştir. Milli simgemiz ay-yıldız sanılan ama gerçekte örgütün sembolü Halley kuyruklu yıldızının seçilmesi, örgütün gücünü ve armasını her yere vurması anlamına gelmektedir.”

Peki FETÖ neden bu yıldızı kullanıyor?


Sebebi basit; Mesih ya da Mehdi'nin gelişini sembolize eden bu yıldızı kullanıp kendisine engaje etmesinde bundan daha doğal malzeme ne olabilir ki(?).


Gelelim Halley-FETÖ ilişkisinin detaylarına...


Halley yıldızı en son 1986 senesinde gözüktü. Bu gözükme göklere bakarak (kabala) hareket eden odakların da hareket etme zamanı idi ve FETO o dönemde önemli meseleler yaşadı ve harekete geçti.


Neydi bu meseleler ?


1986'nın FETO'nun faaliyetleri için "Kritik Yıl" olarak kodlanması ve aynı yıl "Halley Yıldızı"nın geçmesi gerçekten garip. FETO asıl etkin faaliyetlerine 1986 yılında başlıyor.

Ayrıca Fethullah Gülen 1986 yılında hakkında yakalanma kararı olduğu için 6 ay ortadan kayboluyor (Mehdi/mesih'in bazı kaynaklarda 6 ay kaybolacağı rivayetleri) ve onu saklayanın daha sonra Sabri Ülker olduğu ortaya çıkıyor. (Sabri Ülker'in Kırım yahudisi olduğuna dair iddialar var.)


Sabri Ülker de Halley yıldızı konusunda oldukça meraklı olacak ki Halley çikolata gofretini 1986 yılında imal ederek piyasaya sürüyor. (Belki de her şey tesadüftür, ancak iddialar ve Halley bu kadar çok üst üste gelmek zorunda mı?)


http://www.ulker.com.tr/tr/ulkerle-tanisin/tarihcemiz


Vermiş olduğum linki tıkladığınızda Ülker grubunun  Halley gofretini 1986 yılında üretmeye başladığını göreceksiniz;

Halley-FETÖ ilişkisini gayet açık gördüğünüze eminim. Şimdi gelelim Halley'in bir özelliğine daha; 


Halley her 75 ve 76 senede bir gözüküyor. En son 1986 yılında gözüktü. Ondan önce, yani 1986'dan 76 sene önce 1910)'da gözükmüş. (1909'da Abdulhamid'in tahttan indirilmesi ile Osmanlı'nın çöküşünün başladığını hatırlayalım.)Halley Kuyruklu Yıldızı'nın Yörüngesi

Pagan fraksiyonlarında bir inanç vardır. Denge noktası. Bunu çok uzun anlatabilirim ama bunu daha net ve kısaca ifade etmek için şunu önereceğim; StarWars'daki Mesih olan Anakin Skywalker'ın güce denge getirmesi gibi dünyaya nizam getirmesi olarak düşünün. Halley'in bize en uzak olduğu zaman, 2 Halley yıldızının geçiş sürecinin orta noktası dediğimiz denge noktasıdır. 1909-1910 ile 1986 yılının ortası dediğimiz yıldır bu da 1947 ile 1948 seneleridir. Yani 2. Dünya savaşının bitimi ile dünyadaki dengenin kurulması çift kutuplu dünya ile yeni Pesimik dünya düzeni kurulduğu dönemdir.


Halley Kuyruklu Yıldızı'nın Yörüngesi

Halley yıldızının bir sonraki geçişi 2061 senesine denk düşüyor. 1986 yılında geçen Halley yıldızı 2061'de gene geçiyor. Halley yıldızının en uzak olduğu dönem kendi kurguladıkları kurtuluş, denge oluşuyor demiştik. Bu süreçte Halley yıldızının 1986-2061 senesindeki orta noktamız yani Halley'in en uzak olduğu denge noktası ne oluyor tahmin edin? 2023-2024.


Halley’in yörünge periyodu son 3 yüzyılda 75-76 yıl arasında değişiyor. Genele bakıldığında ise, 74-79 yıl arasındadır. Güneş etrafındaki yörüngesi aşırı eliptik ve eksantirisitesi 0.967 dir. Bunun neyi ifade ettiğini şöyle açıklayabiliriz; “0” değeri çember, 1 değeri ise parabolik eğridir. Halley kuyruklu yıldızının yörüngesi güneşe en yakın 0.6 astronomik birim(AU) ve en uzak ise 35 astronomik birim(AU) ile kabaca Pluton’un olduğu mesafeye denk gelmektedir. Aşağıdaki görselden yörüngesini daha rahat anlayabilirsiniz. (Sonsuz Ark 2017)
Cumhuriyet' in 100. Yılı olarak beklenen 2023 aynı zamanda Halley' in denge noktası. Bunu kullanmak isteyen odaklar var. Yani 2023 sadece 100. Yıl olarak değil birilerinin de Kutsal atfettiği dönem.

Ve bu kutsiyet göksel kabala astrolojisine dayanıyor.


Aklıma birden Barış Manço' nın 2023 şarkısı geldi. Ne diyordu o şarkıda ?


"1923'ün ılık bir ekim sabahında,

Kayaların toprağa dikine saplandığı yerde doğdum,
Toprak anayla kaya babanın oğluyum ben,
Toprak anam sevgi dolu, bereket dolu,
Toprak anam sessiz, ama toprak anam dopdolu...
Toprak anam toprak anam Anadolu,
Babamsa sağı solu belli olmaz,
Bir gürledi mi yer yerinden oynar,
Göğsünde çatırdamalar olurmuş,
Onun için derdi, onun için sayısız irili ufaklı,
Kaya parçaları vardır bu topraklarda,
Ve sen benim oğlum
Ve sen kayaların oğlu,
Bu taşı toprağı bir arada tutacaksın,
Kolay değil kayaların oğlu olmak,
Kuzeyden esen rüzgara,
Güneyden gelen kavurucu sıcağa,
Karşı koruyacaksın onları,
Kolay değil, kolay değil,
Kayaların oğlu olmak,
2023'ün ılık bir ekim sabahında,
Bacaklarımda hafif bir uyuşma ile uyandım,
Ve sanki yüz yıllık ulu bir çınar gibi,
Kök salmaya başladım o sabah,
Ve ilk kez sağımda solumda asırlardır,
Durmakta olan diğer çınarları fark ettim,
Doğudan hafif bir seher yeli yükseldi,
Ve asırlık çınarlar beni de aralarına aldılar,
Ve 2023'ün ılık bir ekim sabahında,
Yeni bir kayaların oğlunun doğuşunu,
Beraberce seyre koyulduk...''

Barış Manço bu albümü 1975 yılında basmıştır. Bu yaklaşık olarak FETO'nun da İzmir'de başladığı dönem. Bu da tesadüf değil mi ?
 Aşağıdaki linke tıkladığınızda Barış Manço' nun Gülen'i övdüğünü görüyorsunuz. Anlaşılıyor ki ilişkiler daha derin..Kayaların oğlu derken aklıma birden Adı FETÖ ile anılan Meral Akşener'in partisi geldi. Kayı sembolü kullanan bu parti amaç olarak ne planlıyor?

Aslında az yazdım çok konuştum. Zamanla ne nedir göreceğiz. Selametle...

Mustafa Bedri Yazar, 30.10.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Perdeler ve Gerçekler

Mustafa Bedri Yazar Yazıları

[Sonsuz Ark'ın Notu:

Halley Kuyruklu Yıldızı aslında tozlu-buzlu bir göktaşı. 76 Yılda bir Dünya’nin yakınından geçer ve tarih boyunca bu kuyruklu yıldızın her gelişinde ilginç olaylar ortaya çıkmıştır. Daha doğrusu, zaten her zaman gerçekleşen ilginç olaylar, bu kuyruklu yıldızın geçişine yorulmuştur. 


İlk defa Edmund Halley (1656 – 1742) bu kometin Güneş’in yörüngesinde dönen bir göktaşı olduğunu tespit edip her 76 yılda bir Dünya’nın yakınından geçeceğini hesap etti. Bir sonraki ziyaretinin 1758 yılında olacağını hesapladı ve gerçektende Halley Kuyruklu Yıldızı 1758’de Dünya semalarından görüldü. 1758’de Edmund Halley’in hesaplarının doğru çıkması üzerine bu kuyruklu yıldıza Halley ismi verildi. Edmund Halley, 1758’e yetişemeden 16 yıl önce ölmüştü.


Astronomlar ve tarihçiler Edmund Halley’den sonra geriye doğru hesap yaparak Dünya literatüründe inceleme başlattılar ve milattan önce 240 yılında Çinlilerin Halley Kuyruklu Yıldızını resmettiklerini buldular. Hz İsa’nın doğumunda görüldüğü söylenen kuyruklu yıldızın da Halley olabileceğini hesapladılar. Hz Isa’nin doğum günü tam olarak bilinmemekle birlikte 24 Aralık 0000 olduğu tahmin ediliyor.


Ünlü Yazar Mark Twain 1835’te Halley Kuyruklu Yıldızı görüldükten 15 gün sonra doğmuştu. Otobiyografisinde ise Halley’in bir sonraki görünmesinde öleceğini yazmıştı. Hakikaten 21 Nisan 1910’da Halley Kuyruklu Yıldızının görülmesinden sonra öldü.


Halley Kuyruklu Yıldızı Dünya’yı en son 1986 yılında ziyaret etti. Bir sonraki ziyareti 2061 yılında olacak. 15 km uzunluğunda ve 8 km genişliğinde olan bu komet Güneş’e yaklaştığında; buharlaşıp Güneş rüzgarı ile arkasına doğru saçılan toz ve buz bulutu parlıyor ve kuyruk gibi görülüyor.  Yörüngesi ise sıradışı bir elips biçiminde. Güneşe Venüs’ten daha yakın olabildiği gibi Plüton’dan da daha uzağa gidebiliyor. Kömürden kara bir yapıya sahip, Güneş’ten aldığı ışığın sadece %4’ünü geri yansıtıyor. Kaynak: http://www.kozmikanafor.com/halley-kuyruklu-yildizi/]

Sonsuz Ark'ın Notu: 'Tek Dünya Dini' için tarihsel süreç içerisinde neler olduğunu konuk yazarımız Halim Selim'in Kadim Falsifiye etiketi ile yaptığı analizlerden takip edebilirsiniz.Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.
Yorum Gönder

Seçkin Deniz Twitter Akışı