18 Eylül 2017 Pazartesi

SA4885/KY14-MBY15: Lindsay Lohan; Kabala'dan İslam'a, Budizm'e ve Vatikan'a Uzanan Yol

"Kabala'dan İslam'a, Budizm'e ve Vatikan'a uzanan yolda Lindsay Lohan, Pelikan bildirisinin yazıldığı yalı olarak ünlenen 'Bosphorus Global'a hangi amaçla ulaştı?"


Ülkemizde İslam'a olan hayranlığı ile bilinen Lindsey Lohan' ı artık hepimiz tanıyoruz. Lohan'ın Türkiye' ye gelmesi, İslam dini hakkında güzel sözler söylemesi sanki medeniyetler arası köprüler kurarcasına hızlı idi. 

Kimdir bu Lindsay Lohan? Amerika'lı bir top model- oyuncu-pop şarkıcısı, kendisi katolik bir aileden geliyor. Tüm dünyada süperstar levelinde bir şahıs. Dolayısı ile yaptığı her hareket magazinsel olarak gündem oluyor. 


Ancak Lindsay Lohan'ın magazini aşan bazı aktiviteleri de var. Türkiye' ye gelmesi İslam hakkında güzel(!) gibi gözüken sözleri, Suriye'li mültecilere yardımı gibi konular ile sosyal medya ve klasik medyada oldukça sık gündem oldu. Twitter'da günlerce TT oldu. 

Peki bu eylemlerin amacı ve oluş şekli neydi ? 


7

Lohan'ın Türkiye ziyaretlerinin sebebi Sabah gazetesi köşe yazarı Hilal Kaplan... The Times'a konuşan Kaplan, Lohan ile bir ortak arkadaşları tarafından tanıştırıldıklarını, oyuncunun bir sığınmacı kampını ziyaret etmek istediğini söylemesi üzerine bu ziyareti ayarladıklarını belirtmiş:

"İlk başta bu isteğiyle ilgili şüphelerim vardı, ama sığınmacılara karşı çok içten ve arkadaş canlısıydı. Sonrasında Erdoğan ile tanışmak istediğini söyleyince aracı olduk."

Hilal Kaplan da 10 Ekim 2016, tarihli 'Gurur, mahcubiyet ve o fotoğraf... ' başlıklı köşe yazısında, "ABD'li aktris Lindsay Lohan'ın Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi (Bosphorus Global) koordinatörlüğünde, G.Antep Belediyesi'nin davetiyle gerçekleştirdiği geziye eşlik ettik." diyor.

İşte böyle başlıyor hikaye, ancak olayın daha ince noktaları var ki bizi daha derin düşüncelere itiyor.."The Vatican needs me.." Yani "Vatikan'ın bana ihtiyacı var" demek istiyor Lindsay Lohan. 

Bu tweeti neden attı peki? 

Vatikan'ın dinlerarası diyalog projesi belki de Vatikan'ın en değer verdiği proje. 

Lohan' ın demek istediği şey belki de bu projeye hizmet etmek açısından bir 'ihtiyaç' idi. 

Bu konuda buna benzer başka örnekler karşımıza çıkıyor. 


Lohan kabala ile ilgilendiğini söylüyor. Hem İslam hem Kabala ile ilgilenen Lohan, ortak arkadaşları aracılığı ile Hilal Kaplan ve Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi'ne (Bosphorus Global) ulaşıyor ve ülkemizde doğu ile batı arasında köprüler kuruyor. 


Bu linki tıkladığınızda Lohan'ın sadece İslam'la değil, Kabala ve Budizm ile de ilgilendiğini, bunu Amerikalı ünlü sunucu Oprah'a anlatırken göreceksiniz; Lohan kendisinin spritüel anlamda çok özel bir ruh olduğunu da söylüyor.Bir İslam, bir Budist, bir Kabala tamamen karma olmuş değil mi? İşte hedeflenen de bu...

Kabalist olduğunu saklamayan ve tüm dünyaca bilinen Madonna' nın da Mevlana sevgisi vardı. 

İşte Hollywood yıldızları, top modeller böyle figür olarak kullanılıyor.

Hilal Kaplan'ın yazısına geri dönelim:

"Tahmin ettiğim gibi Lindsay'nin kamptaki başörtülü fotoğrafı verdiği mesajların önüne geçmiş ama Lindsay, kampta sadece birkaç mültecinin hikâyesini duyduğunu, Türkiye'de ise üç milyondan fazla hikâye olduğunu, Türkiye'ye Avrupa devletlerinin ve ABD'nin bu konuda yardım etmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca dünyanın tüm kültür ve medeniyetlerini 5 ülkenin temsil edemeyeceğini, bu 5 ülkenin Suriye konusunda gerekli sorumluluğu almadığını, o yüzden 'Dünya 5'ten Büyüktür' sözünün arkasında olduğunu vurguladı. Türkiye'nin tehlikeli ve korkutucu bir yer gibi yansıtılmasının haksızlık olduğunu, gayet güvenli bir ülke olduğunu da ekledi. ABD ve Avrupa'da mülteci meselesine duyarlılığın artırılması için projelere devam edeceği sözünü verdi."

The Times gazetesinde yayınlanan yorumunda Hannah Lucinda Smith, Lindsay Lohan'ın Türkiye ve Mülteci Kampları gezisini hazmedememiş ve şöyle yazmıştı:

"30 yaşındaki Lohan'ın bulvar gazetelerinde aktarılan yoz hayatını takip edenler hükümet yanlısı gazetelerde yer almasına şaşırdı. Ekim ayında bir sığınmacı kampını ziyaret ettiğinde kafasını bir başörtüsü ile sıkıca bağlamıştı. Ekim sonlarında Yunanistan'daki gece kulübünü açarken bir muhabire tekrar tekrar 'dünya beşten büyüktür' dedi. Erdoğan bu ifadeyi BM Güvenlik Konseyi'ni eleştirmek için kullanıyor. Ocak ayında resmi bir şekilde giyinen Lohan 63 yaşındaki Erdoğan'ı ve eşi Emine Erdoğan'ı Ankara'daki bin odalı saraylarında ziyaret etti."

Kabala'dan İslam'a, Budizm'e ve Vatikan'a uzanan yolda Lindsay Lohan, Pelikan bildirisinin yazıldığı yalı olarak ünlenen 'Bosphorus Global'a hangi amaçla ulaştı? Bosphorus Global, hangi amaçlarla ona aracılık etti?

Daha önceki bir yazımda belirttiğim gibi:

"Ve zıtlıkları kullanarak hem savaştıran hem de bu savaştan güçlenerek çıkan kim?" 

Lohan, hizmet ettiği yapı tarafından eğer istenmeseydi, sonu sokaklar olurdu; hala süperstar, her gece başka galada. 

Obama'ya söven Trump ekibi Obama düşmanı mı gerçekten?

Amaçlanan bir proje var ve bu proje etkili oldu batıda, bizde de etkili olacak mı?


Mustafa Bedri Yazar, 18.09.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Perdeler ve Gerçekler
Mustafa Bedri Yazar Yazıları

Sonsuz Ark'ın Notu: 'Tek Dünya Dini' için tarihsel süreç içerisinde neler olduğunu konuk yazarımız Halim Selim'in Kadim Falsifiye etiketi ile yaptığı analizlerden takip edebilirsiniz.

Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.
Yorum Gönder

Seçkin Deniz Twitter Akışı