24 Mayıs 2017 Çarşamba

SA4369/KY14-MBY13: Kutlu Doğum ve Perde Arkası...

"Bu mesele çift katmanlı sistemdir. Matruşka bebek gibidir." 


Kutlu Doğum meselesini biraz aralamak istedim. Tabi bunun sebepleri var.  Bazıları için bu mesele çok değerli; neredeyse tüm dinleri birleştirmek isteyen akıl, buna da el atmış. Uzun süregelen 'mesele'nin kaynaklarına baktığımızda bazı cevapların açığa çıkmış olacağından artık şüphem yok. 

Hz.Muhammed' in doğum tarihi hiç bir zaman bilinmemiştir. Ancak 1800'lerde yaşamış Mahmut Paşa el Feleki 20 Nisan olarak hesaplamıştır. Tabi kendisi astronom ve takvim konusunda uzman birisi. 

Kimdir bu Mahmut Paşa el Feleki?

TDV İslam Ansiklopedisi'ne göre Mısırlı astronomi âlimi, coğrafyacı, mühendis ve devlet adamı.

1230’da (1815) Garbiye eyaletinin Hissa kasabasında doğdu. Adı Mahmûd Ahmed Hamdî olup Mahmûd Hamdî diye de bilinir. İskenderiye ve Kahire’de medrese eğitimini tamamladıktan sonra Mısır Valisi Kavalalı Mehmed Ali Paşa’nın Bulak’ta kurduğu ve genellikle Batılı hocaların ders verdiği Delambre Bey idaresindeki modern askerî mühendishânede okudu. Burada sağ kolağası rütbesine kadar yükseldi. Bu görevi sırasında başarılı çalışmalarından dolayı bizzat Mehmed Ali Paşa tarafından ödüllendirilen Felekî daha sonra Fransa’ya gönderildi (1266/1850). Paris’te bulunduğu dokuz yıl içerisinde rasathânenin gözlemlerine katıldı ve coğrafya başta olmak üzere çeşitli ilimler öğrendi; Mısır’a döndüğünde okuduğu ve hocalık yaptığı mühendishânenin müdürlüğüne tayin edildi.

Hz.Muhammed' in diğer doğum yılını hesaplayan ise Muhammed Hamidullah'tır; ancak kendisi batıni şii kökenli olduğundan itibar edilmez. 

Bu yüzden bizde 20 Nisan olarak kabul edilmiştir. 

Peki, 20 Nisan tarihi doğru mudur? 

Bunun sırrı Fransız devşirmesi olan Mahmut Paşa el Feleki' de saklı.Görüldüğü gibi; 

Risâle fi’l-îżâĥ Ǿan imâri’l-ehrâm (Kopenhag 1865). Mısır piramitlerinin astronomik çalışmalar maksadıyla yapıldığını ve Şi‘râ (Sirius, Akyıldız) yıldızıyla ilgili olduğunu ispatlamak amacıyla yazılmıştı.

Peki ne demek oluyordu bu? 


Mahmut paşa el Feleki piramitlerin Sirius  ile bağı olduğuna dair epeyce çalışmış. Ekinoks pagan günlerde Güneş zamanlı eksenlerde Sirius'da çok önemli yer tutuyordu. 


Acaba Sirius' a önem atfeden masonlar, kabalistler için mısır piramitlerinin Sirius için yapıldığını ispat etmek için çalışan Mahmut Paşa el Feleki güvenilir kaynak mıdır? 

Hiç sanmıyorum...

Peki, neden 20 Nisan? 

Onun zıddı olan 11 Eylül tarihinde saklı..

11 Eylül'ün şöyle bir özelliği vardır, yılı, öncesinde 254 ve sonrasında 111 kalmak üzere ikiye böler...

11 Eylül'ün kendisi 1+1+9=11'i verir ve 11 Eylül öncesinde kalan 254 gün de 2+5+4=11'i verir. 

Yani 11 sayısı, 11 sayısı ..

111 sayısı pek bilinmez, ama güneş kültünde çok değerlidir. 

Kabala'da Kether' in yani en zirve yerin sayısıdır....Peki 20 Nisan? 

20 Nisan da kendisinden önceki günleri 111 güne böler kendisinden sonraki günleri ise 254 güne böler. 

Zıtlıkların birleşmesi ile hakikat (veritas) doğacağına inananların bu iki tarih ile zıtlıkları birleştirdiğini görüyoruz. Mahmut Paşa el Feleki boşuna 20 Nisan dememiş değil mi? 

Anlaşılması için kalem kağıt aldım şöyle çizdim; Gördünüz...Görüldüğü gibi Napolyon ya da Hitler için de 20 Nisan güzellemesi yapılmış... Tarihin en zorba katillerinden olan Hitler 20 Nisan' da doğar bir bakarsın o yıllarda yaşayan birine göre Hz. Muhammed de ..

Neden acaba? 

Şimdi gelelim 'Kutlu Doğum'a ;

Kutlu Doğum Haftası, Süleyman Hayri Bolay'ın teklifi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenerek sadece Türkiye'de resmiyet kazandırılarak her yıl farklı gündem ile Hz.Muhammed'in anlatılmasının amaçlandığı ve doğum gününün miladi takvime göre 20 Nisan kabul edilerek kutlandığı ifade edilen bir etkinlik haftasıdır. Etkinlik son yıllarda 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılmaktadır

Zaman Gazetesi eski yazarı Mümtaz'er Türköne, Türkiye Diyanet Vakfı'nda Yayın Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladığı dönemde, kurul başkanı Profesör Süleyman Hayri Bolay, Ayvaz Gökdemir ve kendisinin bulunduğu 6 kişilik bir kurulun aldığı karar ile ortaya çıkan bir proje çalışması olarak açıklamıştır.

Miladi takvime göre 20-27 Nisan olarak sabitlenen bu etkinlik Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ile Türk Milletinin egemenliğini eline aldığı tarih olan 23 Nisan 1920 tarihi esas alınarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ulusal çapta kutlanan bayram ile çakışması halktan ve sivil toplum kuruluşlarından alternatif bir kutlama olarak halkın arasına sokulmak istenen bir çeşit fitne olduğu tepkisi ile karşılaşmıştır.

Ancak buna rağmen devam edilmiştir. Hâlâ daha devam edilme çabası içerisindedirler..

20 ila 27 Nisan'da anlam olarak Hz Muhammed'in doğum günü ile ilişkilendirilen 'Kutlu Doğum' haftasındaki kutlama, kendisini 27 Nisan doğumlu gösteren Feto'nun doğum günü ile biten bir doğumun kutlamasıdır. 

Ancak piramitlerin Sirius ilişkisi ile bağı olduğunu düşünen ve bu konuda araştırma yapan Mahmut Paşa El Feleki 20 Nisan tarihini çıkartması boşuna değildir. 

Sizinle şunu paylaşayım; 

Şu linke tıklarsanız görürsünüz:Burada diyor ki; 

19 Nisan - 1 Mayıs

*Canavar'a kanlı kurban, en önemli bir 13 günlük süreç. 19 Nisan'da ateş kurbanı gerekir.

19 Nisan, ateş -ateş tanrısı, Baal, veya Molech/Nimrod (güneş tanrısı), ayrıca Roma tanrısı olarak da bilenen Satürn (Satan/Şeytan)- ile bağlantılı 13 günlük satanik ritüel günlerinin ilk günüdür. Bu gün, özellikle de çocuklara yönelik kurbanını gerektiren, önde gelen bir insan kurban günüdür. Bu gün en önemli insan kurban günlerinden biridir ve bu nedenle bu tarihte bazı çok önemli tarihi olaylar gerçekleşmiştir.

Bu mesele çift katmanlı sistemdir. Matruşka bebek gibidir. 

İlkinde 20 Nisan ile 27 Nisan ortaya çıkar. 

İkincisinde ise 19 Nisan ile 1 Mayıs satanik çocuk kurban töreni. 

Kutlu doğum 14-20 Nisan veya 20-27 Nisan olsa da bu matruşkayı içinde barındırır...

Hâlâ neden kutlamak için direttiklerini anladınız mı? Mustafa Bedri Yazar, 24.05.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Perdeler ve Gerçekler

Mustafa Bedri Yazar Yazıları

Sonsuz Ark'ın Notu: 'Tek Dünya Dini' için tarihsel süreç içerisinde neler olduğunu konuk yazarımız Halim Selim'in Kadim Falsifiye etiketi ile yaptığı analizlerden takip edebilirsiniz.

Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.
Yorum Gönder

Seçkin Deniz Twitter Akışı