6 Mayıs 2017 Cumartesi

SA4292/KY14-MBY11: Pelikan Çetesi ve Anti-Pelikanlar

"Ve zıtlıkları kullanarak hem savaştıran hem de bu savaştan güçlenerek çıkan kim?" 


Bu yazımızda bazı kavramları ele almak istedim. 'Pelikan' kavramını ve ülkemiz siyasetinde pelikanların neden var olduklarını araştırma gereği duydum. 

Pelikan projedir. Hem de kökeni bazı mahfillere dayanan bir proje. 


Şimdi pür dikkat dinleyin: 1 Mayıs 2016'da Pelikan denen bir dosya medyaya çıkartıldı. Bu dosya mevcut Başbakan'a dair birtakım bilgiler ve anektodlar içeriyordu. Akabinde Başbakan istifasını sundu ya da üstü kapalı istifa ettirildi. Bunu bilemem. Peki ya o dosya haklı bir başkaldırış değil de istihbari anlamda bir sahte bayrak operasyonu ise? 


Şimdi şu resme iyi bakın ; 
Evet; ne var orada? Gül ve Haç mı? 

Gül ve Haç örgütü masonlukla iç içe ve kökeni Kabala'ya kadar giden yani Aytunç Altındal'ın deyimi ile 'bilinen en gizemli yapı' ...


Pelikan'ın bu masonik yapıdaki anlamını anlatalım; 


Yavrusunu kendi kanıyla besleyen dişi pelikan, Antik ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nin 18. veya Rose Croix (gül-haç) derecesinin belirgin sembolüdür. Ve bugünün masonik metinlerde tarihi 1 Mayıs'tır. 

Ne hikmettir ki 1 Mayıs 2016'da Pelikan Bildirisi denen bir yazı yazılmış bir siyasetçinin "kanı" akmış ve bundan beslenen yavruları kendi projelerini onun akıttığı kan ile devam ettirebilmektedir. 

O halde bu 'Pelikan' ile 'Anti Pelikan' olguları birer 'sahte bayrak operasyonu' mu?

İşin kısası bu sembol, Pelikan'ın eski hristiyan sanatında Savior (kurtarıcı) amblemi olarak kullanılmasına binaen benimsenmiştir.


Günümüzde, kurtarıcıyı (Mesih'in gelişini) temsil eden bu pelikan sembolizminin, kurtarıcının insanoğlu için kanını dökmesi gibi, dişi pelikanın yavrusunu kanıyla beslediği yaygın inancından türediği neredeyse herkesçe kabul edilmektedir. Ve bu nedenle bu kuş her zaman yuvasında oturmaktayken, gagalarını annelerinin göğsündeki bir yaraya batıran küçük civcivleriyle etrafı çevrilmiş bir şekilde resmedilir. 


Eski bir Bestiarium'da (ortaçağda yazılan ve hayvanlara ait hikâyeleri içine alan kitap) veya doğal tarihte Brüksel Kraliyet Kütüphanesinde, Larwood ve Hotten'den alıntılanmış olarak Tabelaların Tarihi adlı yeni bir eserde bu durum şu şekilde ifade edilmiştir:  


"Erkek pelikan, yavrularına aşırı düşkündür. Doğdukları ve büyümeye başladıkları zaman, ebeveynine karşı "asileşirler" ve onun etrafında uçarak kanatlarıyla ona vururlar, ta ki gözlerinde yara oluşmasına sebep oluncaya kadar. Sonra da baba kuş vurur ve onları öldürür. Hal böyle iken anne kuş üçüncü gün yuvasına geri döner ve ölü yavrularının yanına kurulur, yan tarafını gagasıyla açar ve kanını onların üzerine döker ve onları ölümden diriltir. Küçük olanlar içgüdüleriyle anneden gelir gelmez kanı alır ve içerler."

Bakın burada sizlere önemli soru sormak istiyorum burada Erkek Pelikan kim? Dişi Pelikan kim? Birisi yavruları öldüren diğeri de dirilten; bunlar kim? 

Ve zıtlıkları kullanarak hem savaştıran hem de bu savaştan güçlenerek çıkan kim? 

Tabi hedefteki ismin haricinde gündemde aynı eksende sayılan diğer ünlü isimler de önemli. Ve belki işin arkasında görünmeyen çok daha farklı mekanizmalar...


Eski sembolojistlerin ifade ettiklerine göre yavrularını yok eden erkek pelikan, yılanı (haini) veya ölümü dünyaya taşıyan kötü kökenleri temsil etmektedir. Ve Pelikan dirilişi temsil etmektedir.

Bakın arkadaşlar tüm bunlar batıni ezoterik anlatımların birer anlatımı ya da tasviri olabilir. Ancak bağlantıları birleştirdiğimizde puzzle ortaya çıkacak. 


Devam edelim; 


Pelikan denen bildiri ve ekibin burada ortaya çıktığı ellerinde her türlü sosyal medya aracı ve kullanımına dair çalışmalar yapılmakta. 


Resmin tamamı için lütfen tıklayınız

Ancak Pelikan bildirisinin yazıldığı yalı gibi iddialara konu olan bu yalı 'Bosphorus global' ismini neden aldı? Sırrı 'Bosphorus' kelimesinin anlamında ...

Bosphorus, 'Sığır Geçidi' anlamına gelir. İstanbul boğazının antik yunan dilindeki eski adı, ancak Bosphorus'un mitolojik anlamına neymiş bakalım; 

Bunu Türkçe'ye çevirelim: İneğe dönüştürülerek Bosphorus'u geçene kadar dünyayı dolaşmakla lanetlenen Io (mitolojik karakter), boğazı geçerken Titan Prometeus tarafından Zeus'un kendisini yeniden insana dönüştüreceği ve tüm kahramanların en yücesi olan Herkül'ün onun soyundan geleceği müjdesini verir. 

Peki herkül.org sitesi neden açıldı? İstanbul'u yeniden fethetmekten daha iyi nasıl malzeme olabilir kendisini mesih olarak gören Gülen için?

Sonuç olarak Herkül'ün ortaya çıkması Boğazın geçilmiş olmasına bağlı Bosphorus mitine göre..


Bu ne demek oluyor peki? 


Bosphorus' un ingilizcesi Oxford. 


Peki nedir Oxford ? 


Takvim gazetesinin şu haberine bakalım ; 


Gül ve Haç cemiyetinin alt örgüt olarak kurduğu bir örgüt adı; Moral Rearmament... Kısaca MRA yani. Diğer adı Manevi Cihazlanma Derneği.. 


Örgütün kurucusu Amerikalı Lüteryan papazı Frank Bushman'dı. Bu örgüt, ilk önce 1929'da I. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere'de, 'Oxford Grubu' adıyla kurulmuştu. Yani "Bosphorus".


Yukarıda Bosphorus' un İngilizce karşılığının Oxford olduğunu söylemiştim.

Akabinde yolumuz yine Gül ve Haç Cemiyetine çıktı değil mi? 


Bugün Pelikancılar da aynı söyleme sahipler. İstanbul dünyanın merkezi. Bu Gül ve Haçlılar için de çok önemli... Çünkü onlar için de İstanbul dünyanın merkezi. 

Kanber'siz düğün olur mu? Olmaz. İnci Sözlük'ün kurucusu da Bosphorus'da. Peki neden Bosphorus'da? 

Pelikan'ın yanında neden Baykuş var? 

Şöyle anlatalım; 


Ne var burada? Rose and Cross? Gül ve Haç? Kült film haline gelen V for Vandetta filminden esinlenilmesini, dünyaya yayılmasını ve V maskesini ülkemizde yayılmasını kim sağladı?


İnci sözlük ilk çıktığında "anarşi" alanında gençleri örgütleyen bir yapı idi. Bunun sebebi ise V filminde Guy Fawkes karakteri. Guy Fawkes'in cizvit olduğu ya da gül-haç örgütünden olduğu söylenir ya da ikisinden de. 


Occuppy, Gene Sharp ya da Soros destekli gezi olaylarında aynen filmdeki gibi Guy Fawkes maskeleri ile devrim yapacaklarını sandılar. 


Evet; maskelerin yayılması süreci; 
Devam; 


Evet yine devam; 


Gezi zamanındaki seyyar satıcılar kimlerdi? 


Söz konusu kişinin dönemin tv programındaki şu sözlerine bakın ; 


https://youtu.be/YFHgGaqzEEY


Linki tıkladığınızda parçalar birleşmiş olacak. Bu projeler tutmayınca daha komplike projelerle karşımıza çıktılar.


Sonuç olarak; hepsinde Gül ve Haç bağlantısı var her ne kadar komplike olsalar da. Cizvitler, farmasonlar, Gül-Haç ya da diğerleri. Eğer kafanız karışıyorsa puzzle denen olaya eksik baktığınız içindir. 


Puzzle ise görünenin ardındaki görünmeyen bu yapılar bilinmeden birleşmez...
Mustafa Bedri Yazar, 06.05.2017, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Perdeler ve Gerçekler

Mustafa Bedri Yazar Yazıları
Sonsuz Ark'ın notu: Konuyla ilgili Tamer Güner'in SA4271/TG224: Hitchcock'un 'Kuşlar'ı ya da Pelikan Gagasındaki Balıklar başlıklı yazısına da bakabilirsiniz
Sonsuz Ark'tan
  1. Sonsuz Ark'ta yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. 
  2. Sonsuz Ark linki verilerek kısmen alıntı yapılabilir.
  3. Sonsuz Ark yayınları Sonsuz Ark Manifestosu'na aykırı yayın yapan sitelerde yayınlanamaz.
Yorum Gönder

Seçkin Deniz Twitter Akışı