9 Eylül 2015 Çarşamba

SA1736/KY25-NO29: Maden Var!

"PKK, ülkemizdeki madeni bulmuş: 'Erdoğan Düşmanlığı!'"


Eskiden voleybol oynarken servisi hep karşı takımın en zayıf oyuncusunun üzerine atardık ve başarılı olduğumuzda ise "Maden var" diye takılırdık. PKK, ülkemizdeki madeni bulmuş: "Erdoğan Düşmanlığı!" Ne kadar çok saldırırsa bu yeminli 'Erdoğan Düşmanları'nın daha çok hükümeti ve Erdoğan'ı suçladığını, 'Türkiye Düşmanlığı'na evrildiğini görüyor.

O yüzden ustaca, "Bizim TC ile hatta TSK ile bir işimiz yok bizim bizim savaşımız Ak Parti, Erdoğan ve Saray'la" gibi söylemlerle ülkemdeki sazanlara oynuyor. Ve bulduğu damarın çok verimli olduğunu gördüğü için hep servisi aynı yere atıyor.

Sanki PKK'nın kendisi çok barış yanlısı imiş gibi, sanki şu an neden askerimiz polisimiz ölüyor diyenler çözüm sürecini desteklemişmiş gibi "Masayı hükümet devirdi" bile diyebiliyor. "Niye masa kurdunuz? Teröristlerle niye görüşüyorsunuz?" diyenler ise; "Bak Pkk öyle diyor masayı siz devirmişsiniz" diye kendi hükümetine çemkiriyor ve böyle bir vasatta kendi hükümetine saldırmanın devletine ihanet olduğunu göremiyor..

PKK, ne kadar saldırırsa Türklerin daha fazla kenetleneceğini değil, daha çok çözüleceğini görmüş artık. Siz olsaydınız PKK'nın yerinde Kürtler'den daha çok Türkler'den bu kadar destek gördüğünüz bir zamanda katliamlardan vazgeçer miydiniz?!

Üstüne üstlük PKK'nın 40 yılda ulaşamadığı Türk-Kürt Kardeşliği'ni bitirmek için Batı Yakası'ndaki kalbi halâ Türkiye için atan gariban Kürtler'in cadı avına tabi tutulması da cabası. Birilerinin "Ohh suyundan da koy" diye göbek attığını duyar gibiyim.

O yüzden PKK'nın patronlarının vites büyüterek bir ileri level olan iç savaş senaryosuna oynadığını görmemek için kör olmak bile yetmez. 

Bu oyunu görememek sadece akıl tutulması ile değil oluşturan nefret algısı ile sadece gözleri değil basiret ve feraseti bağlanmış, vicdanları körelmiş olmak gerekiyor.


Naim Okur, 09.09.2015, Sonsuz Ark, Konuk Yazar, Gündem
Naim Okur Yazıları

Seçkin Deniz Twitter Akışı